11 Юли 2024четвъртък09:30 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

МВФ и ЕС виновни за ниските заплати в България

Политиката на драстични икономии е довела страната до катастрофа, твърди международна синдикална организация

/ брой: 236

автор:Дума

visibility 441

Международната конфедерация на профсъюзите (CSI), която защитава правата на 175 милиона трудещи се по света, предупреди днес, че препоръчваната от Международния валутен фонд политика на рязко съкращаване на бюджетните дефицити може да доведе до засилване на "социалните вълнения".
В доклада на CSI, публикуван в Токио във връзка с официалното начало в петък на годишното общо събрание на МВФ и Световната банка, се споменава за негативното въздействие на тази политика върху България и други страни от ЕС. "Международните финансови организации, включително МВФ, поставят ударението върху намаляването на публичните дефицити, без да ги е грижа за неговото въздействие върху трудещите се, които остават без работа или им се орязват заплатите", заявява в доклада генералният секретар на конфедерацията Шарън Бъроу. Тя дава за пример Гърция и Индонезия, където тази политика предизвиква социални вълнения на разгневените трудещи се. Същото се отнася и до страни като Португалия, Испания и Италия, където по решение на международните институции бяха натрапени драстичните реформи в пазара на работната ръка.
Особено внимание в доклада се обръща на България, "която в продължение на 10 години беше насърчавана от МВФ и ЕС да прилага стратегия на ниски заплати и гъвкавост в пазара на работната ръка". "Подчиняването на тези директиви доведе страната до катастрофа и българските работници и служители бяха едни от най-силно ощетените в рамките на ЕС от 2008 г. насам", обяснява синдикалната конфедерация.
Близо 80% от българите споделят, че не могат да спестят дори едно евро, а същият процент от хората казват, че не са сигурни на работното си място от правна гледна точка. Оказва се, че само три на сто от сънародниците ни избират като важна част погасяването на дълговете на страната. Проучването сочи, че българите се интересуват много повече от заетостта, отколкото от изплащането на дълга.


 

Само 35 души остават в ТЕЦ "Марица Изток 3"

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 129

Правителството продаде ДЦК за още 200 млн. лв.

автор:Дума

visibility 1142

/ брой: 129

Икономиката в България ще нарасне с 2,3% през 2024 г.

автор:Дума

visibility 1271

/ брой: 129

Политика на писмата

автор:Александър Симов

visibility 1234

/ брой: 129

За секретната "индикативност"

visibility 1167

/ брой: 129

Отвратителна вакханалия

visibility 1074

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ