17 Юли 2025четвъртък14:44 ч.

Могат, но не искат

/ брой: 197

автор:Владимир Николов

visibility 1988

Доживяхме селекционерът на световния футболен колос Германия да похвали български рефер. Треньорът Йоахим Льов не спести добрите си слова към пловдивчанина, който изгони защитника Емре Джан още в 14-ата минута. При това не в приятелски мач, а в квалификация за Евро 2020. Кабаков е единственият ни арбитър, ползващ се с доверието на УЕФА, която го издигна в най-горната трета група на съдиите и му поверява мачове в Шампионската лига. Българинът спази правилата и не се поколеба да изгони германеца. Правилността на решението му обаче бе поставено под съмнение от българския коментатор на мача. 

Може би защото сме свикнали Кабаков и колегите му да се колебаят при такива отсъждания по родните терени. Тук твърде често подобни нарушения се подминават, най-вече ако са в ущърб на "грандовете".

Иначе Кабаков минава за безкомпромисен и смел съдия, който държи и рекорд в България, след като през 2014-а показа 7 червени картона във "вечното дерби". Тогава обаче от отсъжданията му големият печеливш бе третият "гранд" -  "Лудогорец", който в края на сезона триумфира и с поредната титла. 

Реферите ни заслужено са спечелили славата си, че в Европа виждат и отсъждат според правилника, докато у нас или не довиждат, или се оставят да бъдат "подведени" от помощниците си. В резултат уважавани арбитри получават наказание с изваждане от списъците с нарядите, а след това тихомълком получават опрощение.

Не става въпрос само за това, че парите за международните мачове са в пъти повече. Има и елементът престиж. Докато у нас прегрешенията на съдиите са свързани с това да свирят в угода на силните футболни хора - президенти на клубове или ръководители. И у нас футболните съдии могат, но не винаги искат, да са безкомпромисни и безпристрастни.     

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ