01 Август 2025петък04:19 ч.

Мними общинари "ужилиха" старица с 2700 лв.

/ брой: 211

автор:Дана Русева

visibility 283

С 2700 лв. е измамена 88-годишната Р.Т. от Добрич. Около 10 ч. в понеделник, пред входната врата на жилището си в Добрич била спряна от двама непознати мъж и жена, представили се за служители на общината. Обяснили й, че е в списъка за социални помощи, но, за да вземе по-голяма сума, трябвало да бъде ясно с какви средства разполага. Мъжът се качил с нея в жилището й и бабата извадила спестяванията си. Казал й да слезе долу и да се разпише при "касиерката". През това време измамникът взел парите и изчезнал. Според данни от полицията, жената дори теглила пари и от банка.
Това е нов вид измама, притесняват се полицаите. Досега те са основно по телефона, а лицата се представят за лекари, следователи, прокурори и искат пари за освождаване от арест или за операции. Представянето като общински служители вече е нов проблем, тъй като всеки гражданин има отношения с общината за много неща и възможностите за измами са големи, казват експерти.

Хиляди сърби искат наши паспорти

автор:Дума

visibility 647

/ брой: 140

Няма сделка за Арда, твърди гръцка медия

автор:Дума

visibility 616

/ брой: 140

Разследват главния прокурор на Испания

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 140

Накратко

автор:Дума

visibility 671

/ брой: 140

Така се прави!

автор:Таня Глухчева

visibility 673

/ брой: 140

Толкова ли е трудно

visibility 638

/ брой: 140

Не винете човечеството за повишаване на температурите

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 140

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ