16 Септември 2025вторник11:08 ч.

Млад архитект реди изложба за Бузлуджа

/ брой: 109

автор:Петър Георгиев

visibility 3572

Младият архитект защити в края на миналата година своя дипломен проект под наслов "Бузлуджа, машина на времето". В основата на идеята е превръщането на разграбената и полуразрушена бетонната грамада насред Стара планина в жив музей на България от създаването на държавата до наши дни.
Заедно с проекта си тя ще представи два документални филма на Майкъл Гарет и Мелоди Гилберт, които в продължение на няколко месеца са заснели в екстрени условия ленти, представящи от различни ракурси вижданията им за монумента. "Оставили сме едно от най-високите постижения на българската архитектура да се руши, само защото е принадлежало на строй, на който ние вече не принадлежим", споделя Иванова. Тя призовава сградата, погълнала някога 14 млн. лв. и проектирана от арх. Георги Стоилов, да бъде съхранена и възродена за живот с нова социална функция.
Изложбата ще бъде подредена в сградата на Съюза на архитектите в България на столичната улица "Кракра" 11 и ще може да бъде видяна от 18 до 25 май.
Инициаторката се надява да провокира нова дискусия, в която да се включат представители на различни обществени групи.
 

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 1350

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 1618

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 1168

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 1344

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 1284

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 1289

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 1254

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 1336

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 1688

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 1344

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 1225

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 1292

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ