19 Юли 2025събота18:52 ч.

Снимка Михаела Катеринска

Министър Петков разпореди всички завършени язовири да влязат в експлоатация

автор:Дума

visibility 362


Издал съм още вчера заповед всички завършени съоръжения да влязат в експлоатация веднага, обяви икономическият министър Кирил Петков.
Той напомни първите резултати от проверката, която започна в Държавната консолидационна компания. Оказа се, че 630 милиона са били похарчени за ремонт на 10 язовира. Първите три проверени съоръжения все още не са въведени в експлоатация.
В Министерство на икономика разделихме дейностите на два вида – по прозрачност и за икономически растеж, каза още Петков по време на отчета на служебния кабинет. Първото нещо, което направихме, беше да осветлим, че ББР е раздала 946 милиона лева на 8 фирми и 1,8 милиарда лева на други 20 фирми. След това сложихме нов Устав на банката, според който максималният заем е 5 млн. лева, така че да не се дават по 100 млн. кредити от банка, която трябва да подпомага малкия и среден бизнес, припомни Петков.
По думите му следващата стъпка за прозрачност е била да се направят комисии в Държавната консолидационна компания и в Българската агенция за експертно застраховане.
Като друг приоритет в икономиката Петков отбеляза инициативата „Три морета“, на която България ще бъде домакин. Работи се, за да се осигури присъствието на представители на „Гугъл“ и „Амазон“, които да дойдат за пръв път у нас.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6009

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 5616

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7006

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6388

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6074

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6157

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 5800

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6074

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6311

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 6817

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6362

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ