28 Март 2024четвъртък20:47 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Министър Иван Иванов: Очакваме много добра зърнена реколта с високи добиви

автор:Дума

visibility 132

 

„Няма риск от зърнена криза, прогнозите са за много добра реколта с високи добиви“. Това заяви пред NOVA министърът на земеделието д-р Иван Иванов, който днес ще участва в отбелязването на Празника на розата в Карлово. 
Министър Иванов коментира, че се очаква поевтиняване на плодовете и зеленчуците, тъй като на пазара предстои засилено предлагане на продукция с български произход. Той отчете, че в момента на цените се отразяват увеличените цени на енергийните ресурси, торове и препарати, с които се обработват културите. В разгара на сезона по думите му се очаква българският потребител да има възможността да си купува качествени български плодове и зеленчуци на нормални цени.
„Българската държава полага необхдимите усилия да компенсира загубите, които земеделските производители търпят от поскъпването на енергийните ресурси“, каза министър Иванов и припомни, че приемът на заявления по COVID помощта е приключил и средствата трябва да бъдат изплатени до 15 юни на земеделските производители, като ще покрият немалка част от вече завишените разходи.
„ДДС на българските плодове и зеленчуци трябва да бъде намалено. Това ще бъде становището на Министерството на земеделието при актуализацията на бюджета“, допълни министърът на земеделието. Той допълни, че нулевата ставка на ДДС на хляба ще задържи цената въпреки поскъпването на хлебната пшеница. 
Министърът на земеделието отчете, че в момента в България няма законодателство, въз основа на което да се предприемат действия срещу спекулата. Той подкрепи действията на Министерството на икономиката и индустрията в тази посока и каза в заключение, че разчита и на доброто отношение на търговците спрямо българския потребител.

Без паспортна проверка за пътуващи от и за шенгенски държави

автор:Дума

visibility 312

/ брой: 59

Светофарите с различни сигнали за посоките

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 59

Върнаха 48 млн. лв. от аванса за правителствения комплекс

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 59

Протест в Унгария срещу корупцията

автор:Дума

visibility 336

/ брой: 59

Педро Санчес против независимост на Каталуня

автор:Дума

visibility 271

/ брой: 59

Израел ликвидирал командир №3 на Хамас

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 59

Накратко

автор:Дума

visibility 235

/ брой: 59

Рецепта за катастрофа

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 59

Пътят надолу*

автор:Валерия Велева

visibility 302

/ брой: 59

Цялата соросоидна сган - вън!

visibility 320

/ брой: 59

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ