18 Май 2024събота20:18 ч.

Миланов и Александров губят във ІІ кръг

ЦСКА падна в Москва от Тотнъм с 0:1, Легия Варшава отстъпи на Спортинг в Лисабон с 0:2

/ брой: 220

visibility 426

Отборите на двама български национали претърпяха загуби във ІІ кръг на Шампионската лига и заемат последните места в групите си. Георги Миланов изигра цял мач при домакинския неуспех на ЦСКА Москва с 0:1 от английския Тотнъм в група Е. Успехът на "шпорите" донесе южнокореецът Йон Мин-Сон (71).
В 31-ата минута Миланов центрира в наказателното поле и намери Зоран Тошич, но сърбинът стреля над вратата. Гостите пък отвърнаха с греда на Деле Али само 4 минути по-късно. Малко по-късно и белгиецът Тоби Ардервейрелд пробва мерника си, но вратарят на домакините Игор Акинфеев спаси.
През втората част Миланов сам шутира опасно в 54-ата минута, но нигерийският страж на "шпорите" Винсънт Енияма бе на поста си.
Кореецът Сон успя да провре топката зад Акинфеев и да открие, и попадението му се оказа достатъчно на "шпорите" за крайната им победа. Тотнъм излезе втори с 3 т. след първата си победа, а ЦСКА е последен, 4-ти с 1 т.
Михаил Александров се появи на почивката като смяна в Легия Варшава при гостуването на Спортинг в Лисабон в мач от група F. До момента полският шампион губеше с 0:2 и юношата на ЦСКА, минал и през Академията на Борусия Дортмунд, не успя да помогне на тима си.
Домакините откриха още при първата си сериозна атака, а Брайън Руис (28) бе най-съобразителен при разбъркване след корнер отляво в наказателното поле на Легия. Холандският национал Бас Дост (37) удвои след хубав диагонален пас на Адриен Силва. До почивката "орлите" създадоха още няколко положения, но не реализираха нови попадения.
През втората част темпото на мача спадна значително, а в 69-ата минута гостите имаха златен шанс да намалят пасива си. Мирослав Радович бе намерен добре в наказателното поле, стреля, но ударът му мина встрани от десния стълб.
В следващия кръг Легия гостува на 11-кратния еврошампион Реал М.

Бразилецът Бруно Сезар атакува отзад сърбина Мирослав Радович от Легия Варшава при победата на Спортинг с 2:0 в мач от ІІ кръг в група F на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон