14 Септември 2025неделя16:39 ч.

Мика Зайкова отново ще открие Народното събрание

автор:Дума

visibility 580

Мика Зайкова отново е най-възрастният народен представител и на нея се пада честта да открие първото заседание на 46-ия парламент.

Утре се открива новото Народно събрание, а днес парламентарните групи провеждат заседания. Вчера, в сградата на парламента, имаше среща на ръководствата на групите, за да обсъдят дневния ред и разпределението на местата в пленарна зала.

Обсъдени бяха и процедурите по номиниране на председател и зам.-председатели на НС, но засега имена не са споменати.

От ГЕРБ отново са предложили пленарните заседания да се провеждат в новоремонтираната сграда на бившия Партиен дом, но не са били подкрепени.

От "Демократична България" и "Изправи се! Мутри вън" изразиха готовност да обсъдят заедно с "Има такъв народ" възможностите за съставяне на правителство.

От "Има такъв народ" обаче отказаха да отговорят дали ще номинират отново Ива Митева за председател на НС, нито дали и кога ще проведат срещи с другите парламентарни групи в търсене на подкрепа за формиране на кабинет.

 

 

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 9157

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 8522

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 9106

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 7645

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 7628

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 7410

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 8663

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 8703

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 5315

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 6400

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 9296

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 7901

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ