Михаил Билалов и Мая Бежанска с премиера на комедията "Моето мъжко момиче"
/ брой: 67
Какво ще стане, ако сте политик в разгара на мръсна политическа кампания, която жена ви е напът да провали, защото не е тази, за която я мислите? Търсим съвсем неочаквания отговор на този въпрос в новата пиеса "Моето мъжко момиче", чиято премиера е на 7 април в "Theatro отсам канала" в София, научи ДУМА от Татяна Павлова, Артвент. В главните роли влизат Мая Бежанска и Михаил Билалов, а актьорския състав допълват Асен Данков и Теона Димова. Режисьор е Димитър Стефанов, автор - Жад-Рос Паркер. Сценографка на постановката е Ясмин Мандели, автор на музиката е Милен Апостолов.
В центъра на историята на пиесата са Карла - шармантна и динамична жена, и съпругът й Франсоа. Вече 30 години техният бляскав живот в сърцето на Париж не може да бъде разклатен от нищо. Но един ден Карла получава писмо с необикновена новина, засягаща миналото й. То се стоварва като парен чук върху Франсоа и е напът да убие както кариерата му на политик, така и съвършения семеен тандем с Карла. И тъй като една беда никога не идва сама, осиновената им дъщеря Луиза и нейният бъдещ съпруг също имат какво да добавят в картинката.
Блестящ диалог, умни аргументи, сблъсък на крайни гледни точки и, разбира се, нула политическа коректност, са само част от нещата, които една "малка" тайна може да отприщи.
Премиерата на спектакъла в София ще бъде последвана и от първа среща с публиката в Бургас на 21 май в Културен дом НХК.
