21 Юли 2025понеделник02:17 ч.

МФ пусна списък с лица, засегнати от закона „Магнитски“

автор:Дума

visibility 333

Министерството на финансите публикува списък на лицата, които попадат или потенциално биха попаднали в обхвата на санкциите, наложени от САЩ по закона "Магнитски".

В разширения списък, който Министерството на финансите публикува днес, са включени физическите лица , които попадат и потенциално биха попаднали в обхвата на санкциите.

Лицата, включени в списъка, са съдружници, акционери, управители и членове на органи за управление на компании и фирми, свързани с вече санкционираните лица.

Новият списък е на "всички съдружници, акционери, управители и членове на органи за управление и контрол на юридическите лица, включени към момента и за последните 5 години". Списъкът е съставен на база информация, която е налична и проверена от властите до момента и обхваща периода от 2016 г. до 2021 г.

В списъка фигурират един от собствениците на компанията Efbet - Цветомир Найденов, както и брат му Боян. Там е и майката на бившия депутат от ДПС Делян Пеевски - Ирена Кръстева. Тя бе първият собственик на медийната група на Пеевски.

Свидетелските показания на Цветамир Найденов дадоха начало на наказателното дело срещу Васил Божков през декември 2019 година. Още тогава бе известно, че Найденов е съдружник на Божков в “Еврофутбол“. В медиите бе публикуван таен запис на разговор между Найденов и Божков, който бе част от доказателствата по делото. Найденови подадоха сигнал в прокуратурата, че Божков се е опитал с изнудване да им отнеме част от бизнеса, свързан с Efbet.

Списъкът на Министерския съвет може да бъде допълван или коригиран при получаване на нови данни или факти, подадени от ДАНС и НАП. Лицата, попаднали в списъка, могат да излязат от списъка, като прекратят връзките си със санкционираните по “Магнитски“.

  Разширеният списък е публикуван в рубрика "Открито управление", раздел "Прозрачност".

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 8883

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 8298

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 10005

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 9227

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 8843

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 8874

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 8775

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 8908

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 9096

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 9659

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 9251

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ