06 Юни 2025петък18:05 ч.

МФ прогнозира забавяне в ръста на доходите

/ брой: 193

автор:Дума

visibility 704

Забавяне на ръста на доходите и съкращения на хора в държавната администрация през 2022 г. Това са очакванията на Министерството на финансите (МФ), заложени в есенната макроикономическа прогноза. Заплатите ще продължат да растат, но по-бавно. През 2021 г. очакванията са заплатите да нараснат с 8,8%, а през следващата - със 7,8%. Нарастването на заетостта през 2022 г. "се очаква да бъде до известна степен ограничено от евентуална оптимизация на работните места в държавната администрация", посочват от Министерството на финансите.

В есенната прогноза на ведомството очакванията за инфлацията са завишени спрямо тези от пролетта. Нарастването на общото равнище на потребителските цени ще продължи да се ускорява и в края на 2021 г. инфлацията ще достигне 3,8%. През 2022 г. рискът за по-нататъшно повишение на международните цени на суровините и стоките се засилва все повече поради прекъснатите вериги за доставка.

Ръстът на икономиката тази година ще бъде 4%, а през 2022 г. - 4,9%, прогнозират от МФ.

 

 

 

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 698

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 597

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 697

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 795

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ