14 Септември 2025неделя12:38 ч.

Матеус отказа на Айнтрахт

Националният селекционер на турне със звездите на Бразилия през лятото

/ брой: 112

автор:Таньо Василев

visibility 5316

Селекционерът на България Лотар Матеус отказа да смени легендарния футболен треньор Кристоф Даум в изпадналия от Първа Бундеслига тим на Айнтрахт Франкфурт. Веднага след като освободиха скандалния наставник, футболните босове от града на река Майн спешно започнаха да търсят треньор, който да гради новия отбор в опит да издържи незабавно поправителния изпит. Германските медии веднага споменаха като вариант за старши треньор бившия германски национал и настоящ селекционер на България Лотар Матеус.
"В момента имам договор с БФС и обичам работата си там", заяви Лотар Матеус на пресконференция във Франкфурт.
Кристоф Даум бе на треньорската скамейка на Айнтрахт Франкфурт по-малко от 2 месеца, но не успя да спаси отбора от изпадане и това стана факт след загубата с 1:3 от новия шампион Борусия Дортмунд. Под ръководството му Айнтрахт обаче спечели само 3 т. в 7 кръга. Преди години Даум бе спряган дори за национален селекционер на Германия, но бе низвергнат, след като призна, че е употребявал кокаин. Сезонът в Първа Бундеслига ще се запомни и с рекордната смяна на треньори - 13.
Междувременно стана ясно още, че Матеус ще се включи в турне с бивши бразилски национали в подкрепа на Мондиал 2014 и Олимпиада 2016, на които Бразилия е домакин. Рекордьорът по мачове за германския национален отбор участва в разработването на проекта. Той ще облече златистата фланелка на Бразилия за някои от мачовете, които "кариоките" ще изиграят в следващите 5 години по целия свят. "Бразилия е най-успешната футболна страна в историята. Футболът е религия в Бразилия", коментира Матеус, цитиран от ДПА. Звездният отбор "Бразилски майстори 94-02" ще включва футболисти, спечелили световните титли за "Селесао" през 1994 и 2002 г. Матеус ще партнира на легенди като Бебето, Роналдо, Ромарио, Пауло Сержио и др. Селекционер ще им бъде капитанът на световните шампиони от 1970 година Карлос Алберто Торес. Турнето започва през лятото. Предвижда се "бразилските майстори" да изиграят 80 мача на 5 континента.
"Идеята е да направим футболен спектакъл", каза един от участниците в турнето Карлос Дунга - капитан на шампионския отбор на Бразилия от 1994 г. и треньор на националния тим на Мондиал 2010.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 8294

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 7584

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 8200

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 6731

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 6759

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 6567

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 7705

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 7768

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 4822

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 5808

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 8364

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 6982

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ