16 Април 2026четвъртък07:30 ч.

Масова смърт на пчели в Силистренско

/ брой: 96

автор:Дума

visibility 338

Пчелари от силистренската община Главиница алармират за масово измиране на пчели. По информация на Васил Лазаров, собственик на над 140 кошера, са засегнати над 1500 кошера само в района на главинишкото село Зафирово. Според пчелари причина за масовото измиране е вероятната обработка на посевите с рапица с инсектициди, които са смъртоносни при паша за пчелите. Според членове на една от кооперациите в селото рапичните насаждения не се пръскат с инсектициди, а с фунгициди, които са безвредни за пчелите, предаде "Дарик".
 По информация на директора на областната дирекция по безопасност на храните д-р Себахтин Халид, в дирекцията има подадени сигнали за измиране на пчелите от пчелари от селата Падина, Долно Ряхово, Ножарево и Зафирово в община Главиница и ветеринарни специалисти ще направят проверка във връзка със сигналите. Според д-р Димитър Мацанов, ветеринарен лекар в село Зафирово, една и съща клиника при пчелите се наблюдава в радиус от 1 км от селото. Към момента обаче няма категорично становище относно причината за измирането на пчелите.

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 68

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 677

/ брой: 68

Годишната инфлация през март стигна 4,1%

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 68

Връщат ваучери вместо пари при провалена почивка

автор:Дума

visibility 667

/ брой: 68

Петер Мадяр: Няма да се откажем от руския петрол

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 68

Тръмп се закани и на папата

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 68

Словения обмисля да напусне НАТО

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 68

Предел

автор:Таня Джаджева

visibility 673

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ