20 Юни 2024четвъртък15:26 ч.

Марек спира Литекс за тройката

/ брой: 54

visibility 19

Марек удържа Литекс за 0:0 в мач от XXI кръг на "А" група и така спъна тима на Красимир Балъков, който се е устремил към 3-ото място в редовния сезон. На стадион "Бончук" гостите имаха инициативата и по-добрите възможности за гол, но дупничани удържаха изгодния резултат с дисциплинирана игра в отбрана. Срещата бе лишена от футболни достойнства, а основна причина бе калният терен. "Оранжевите" записаха 6-и пореден мач без загуба в шампионата, но прекъснаха серията си от 3 поредни победи.
"Загубихме 2 точки. Знаехме, че ни чака тежък мач, но първото полувреме играхме слабо. Не бяхме агресивни. Втората част имахме положения и заслужавахме да вземем 3-те точки, но във футбола е така - като не вкарваш, не печелиш. Тежко се играе на такива условия, въпреки че теренът беше що-годе добър за това време. Ако бяхме по-концентрирани, можехме и да спечелим. Видяхме, че Марек разчита изцяло на контраатака, а заради това вкарах Паоло Регула и Кирил Десподов. Получи се добре, но просто нямахме късмет. В една защита е трудно да бъдеш активен, но нашите играчи, най-вече Данило Асприля (Кол), бяха. Ние сме единственият отбор, който има английски график - 5 мача за малко над седмица. Трябва да възстановяваме бързо и да бъдем професионалисти извън терена. Нека да изчакаме да минат и последните срещи от редовния сезон, за да говорим за класиране. Постигнахме първата си цел, като влязохме в шестицата, сега ще се борим за евротурнирите", закани се Балъков.
"Поставихме си задача да научим футболистите да се борят за всяка точка и педя терен. Заслужихме си равенството. Биткаджийска точка. Затворихме пространствата за Литекс, повярвахме си и спечелихме точка. Милен Лахчев е сигурен в центъра на защитата, но имаше неразположения преди мача, както и Тошко Колев. Те са основни футболисти, но съумяхме да ги заместим. Мартин Кавдански и Емил Виячки се справиха добре и не мога да не бъда доволен. Всъщност доволен съм от всички. Лахчев влезе, за да помогне в средата на терена, а и той е доста атрактивен в атаката. За този мач целта ни беше да вкараме от статично положение, но за следващите ще бъде друго. Искам да си повярват момчетата, че могат да създават ситуации за гол. Важното е да играем добре, да бъдем спокойни и отпуснати. Тук спечелихме точки срещу Литекс, Левски и ЦСКА, така че не бива да ни подценяват и да мислят, че само попълваме "А" група", заяви треньорът на дупничани Тенчо Тенев.