21 Март 2026събота22:48 ч.

Няколко думи

Махнете ги!

/ брой: 44

автор:Деси Велева

visibility 6415

Това жълтите павета са голяма напаст. Няма стара, няма нова власт - никоя не зачитат. Пред всяка се надигат, клатят, потъват. Цапат всичко наоколо в нежеланието си да се наместят в дупките си. Заради тях народът все черни точки пише на поредните управляващи.
Тези дни отново стана ясно, че новата технология за нареждане на паветата точно пред парламента, промотирана и изпробвана от бившата кметица Йорданка Фандъкова, не дава трайни резултати. Поредният провал по столичната инфраструктура е налице, а "ремонт на ремонта" вече е толкова изтъркана шегичка, че на никого не му е смешно.
На всичкото отгоре в този сублимен момент от обезсърчаващата реалност бившата и настоящата общинска власт влязоха в полемика кой точно е виновен за поредното фиаско. Така затвърдиха усещането на столичани, че изход от ситуацията няма.
Казусът "жълти павета" е нерешим. Той е еманация на липсата на държава, на отговорност, на морал. Никоя модерна технология няма да ги постави на мястото им, за да се почувстваме, че имаме здрава основа под краката си.
Така че по-добре ги изрийте всичките. Махнете ги и да мирясаме.

Eнергийният министър без право да преструктурира БЕХ

автор:Дума

visibility 1022

/ брой: 52

Искаме промяна в търговията с емисии

автор:Дума

visibility 1028

/ брой: 52

Вдигат цените на екскурзиите в чужбина

автор:Дума

visibility 1017

/ брой: 52

Десен, много десен

автор:Александър Симов

visibility 1256

/ брой: 52

Недомислие

автор:Таня Глухчева

visibility 1259

/ брой: 52

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ