18 Май 2024събота16:38 ч.

Лудогорец смъкна ЦСКА-Сф от върха

"Червените" се спасиха от загуба на "Тича", варненци ги обстрелваха от улицата с бомбички

/ брой: 175

visibility 596

Отборът на Лудогорец е новият лидер в Първа лига. Разградчани победиха с 3:1 у дома носителя на Купата и Суперкупата на България Локомотив Пловдив в дербито на V кръг в efbet Лига и с 12 т. известиха от върха ЦСКА-Сф. "Червените" се измъкнаха от конфузна загуба срещу 10 от Черно море във Варна и станаха втори с 11 т.

На "Лудогорец Арена" евробойците не си отбелязаха голове през първите 45 минути. Седем минути след почивката гостите от Пловдив поведоха след удар от дистанция на национала Бирсент Карагарен. След 10 мин. шампионите изравниха, давайки начало на обрата. Националът Антон Недялков проби по левия фланг и намери в наказателното поле младока Доминик Янков, който засече топката във вратата за 1:1. В края в мача само на 2 минути домакините вкараха нови две попадения, които се оказаха решителни. С удар от дистанция Алекс Сантана (79) прониза вратаря Мартин Луков. Другото ново попълнение Елвис Ману (81) отбеляза първия си гол за "орлите", след като засече във вратата опит за удар на Клаудиу Кешерю.

ЦСКА-София стигна драматично до точката във Варна с късен гол на Томи Юрич (88). Матиас Курьор (36) откри за "моряците", а вратарят на гостите Густаво Бусато спаси дузпа на Васил Панайотов (48). В 62-ата минута домакините останаха с 10 човека след втори жълт картон на капитана Даниел Димов, който изрита Жеферсон при безобидна ситуация в половината на гостите. Това се отрази на играта на "моряците" и "червените" натиснаха своя противник, но рядко стигаха до по-сериозни положения. Все пак резервата Юрич изравни, като ЦСКА-София се измъкна през сезона срещу Ботев Пд, малтийсщия Сиренс и Славия с голове, отбелязани след 90-ата минута. Футболистите на Стамен Белчев имаха шанс дори да спечелят срещата в заключителните секунди на даденото от рефера 7-минутно продължение, когато Валентин Антов стреля с глава след центриране от корнер, но прати топката покрай левия стълб.

На почивката варненски ултраси, намиращи се извън стадиона, хвърлиха няколко бомбички в сектора с публиката на "червените".

"ЦСКА като клуб, които никога не е толерирал насилието и безредиците по стадионите, е крайно възмутен от безумието и постъпката на неизвестните лица във Варна, които застрашиха живота и здравето на десетки армейски фенове със своите престъпни деиствия. В сектора с привърженици на ЦСКА бяха хвърлени няколко бомби, които долетяха откъм улица "Никола Вапцаров", минаваща точно зад стадион "Тича". Една от бомбите падна съвсем близо до малко дете, дошло да наблюдава срещата със своите родители, и за малко не се стигна до фатален инцидент. Тази проява провокира и гневната реакция на част от червената агитка, като в крайна сметка, с усилията и вътрешна организация на самия фенклуб и всеотдайна помощ от страна на хора от спортно-техническия ни щаб, нещата не излязоха от контрол и срещата продължи без сериозни ексцесии", отбеляза клубният сайт на "червените".