29 Март 2024петък02:58 ч.

Лудогорец се измъкна срещу третия в Австрия

visibility 139

Българският шампион Лудогорец завърши наравно 3:3 с третия в австрийската Бундеслига - Волфсбергер, във втората си контрола на турска земя. В първия си приятелски мач разградчани завършиха наравно 1:1 с полския Висла Краков. Австрийците поведоха с гол на Барибо (17), а Визингер (30) удвои преднината им. В края на първата част Елвис Ману намали изоставането на разградчани.
Волфсбергер отново увеличи преднината си на 2 гола, след като Диенг (71) бе точен за 3:1. Ихинио Марин (81) вкара с глава след центриране на Кирил Десподов. Отново двукратният футболист на България асистира на Мавис Чибота, който в пеналта си нагласи топката за десния крак и технично я прати във вратата на Кутин.
Още в третата минута Спас Делев центрира от свободен удар, което доведе до разбъркване в наказателното поле, но стражът Кутин успя да спаси мрежата си. Текпетей (8) отправи диагонален изстрел, който мина покрай вратата на австрийците.  Волфсбергер поведе в резултата. Текпетей загуби топката, което доведе до възможността на Визингер да напредне по фланга, изпреварвайки Оливие Вердон и да центрира към Барибо, който бе точен отблизо. В 23-ата минута Новак стреля, но над вратата на Падт. В 27-ата минута Лудогорец отправи първия си точен удар във вратата на австрийците. В 30-ата минута Лудогорец допусна втори гол. След центриране от статично положение няколко футболисти на двата тима останаха под топката, която стигна до Визингер, а той я прати в опразнената от Падт врата.
В 33-ата минута попадение на Ману не бе зачетено заради засада. В самия край на полувремето разградчани намалиха изостването си. Елвис Ману размина защитник на Волфсбергер, а след това и вратаря и прати топката в празната врата.
На почивката наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа смени целия си състав, като единствен мястото си на терена запази вратарят Серджио Падт. В игра се появиха Игор Пластун, Жордан Икоко, Илкер Будинов, Георги Терзиев, Каули Оливейра, Стефан Баджи, Ихинио Марин, Мавис Чибота, Рик Джонатан и Кирил Десподов.
В началото на втората част защитник на австрийския тим успя да изчисти топката току пред влезлия като резерва Кирил Десподов. В 56-ата минута Шейку Диенг стреля по диагонала, но прати топката в левия страничен стълб. В 67-ата минута и Падт напусна терена, заменен от Дамян Христов.  В 71-ата минута Волфсбергер отново увеличи преднината си на 2 гола, след като Диенг бе точен за 3:1. Десет минути след това Кирил Десподов центрира от корнер, а Ихинио Марин с глава насочи топката във вратата на австрийците.
В 84-ата минута Лудогорец изравни. Десподов прати топката в наказателното поле, където Мавис Чибота си нагласи топката за десния крак и технично я прати във вратата на Кутин.
Словенският старши треньор на Лудогорец Анте Шимунджакоментира второто реми на тима си. "Видях и добри и лоши неща. През първото полувреме не работихме през цялото време като отбор и в резултат на това допуснахме попадения. В последните 15 минути успяхме да вкараме, защото играхме по-добре. Мисля, че второто полувреме беше по-добро за нас. Трябваше да бъдем агресивни. Знаем, че имаме някои проблеми, но не е нормално да не играем по начина, който искаме. Вярваме, че ще започнем да действаме като тим и тогава нашата класа ще изпъкне. Изясняването на стартовата 11-орка е много труден процес. Имаме още четири двубоя, в които трябва да изчистим това. Всеки ще получи своите минути, за да може да опита да проправи своя път към стартовия състав", заяви словенецът.