27 Април 2026понеделник16:02 ч.

Снимка ludogorets.com

Лудогорец с рекорд

Шампионите дръпнаха на върха на Левски

/ брой: 201

автор:Дума

visibility 576

Лудогорец записа изключителен клубен рекорд. Шампионите вече девет поредни мача не допускат гол в първенството. Постижението беше записано при 2:0 над Септември в София. Срещата беше от отложения осми кръг. Интригата в мача в квартал "Надежда" приключи още в 20-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон за Георги Върбанов. С човек по-малко играчите на Николай Митов бяха безпомощни срещу далеч по-класния си съперник, който взе рутинни 3 точки след попадения на Руан Крус (45+2) и автогол на Мартин Христов (55). В куриозната ситуация Ивайло Чочев стреля с глава, топката се удари в гредата и в гърба на Христов и влезе в мрежата. С успеха "орлите" остават лидери в класирането с 3 точки аванс пред преследвача Левски, както и с мач по-малко. Септември е 13-и с 10 т., колкото има и намиращият се на 14-о място ЦСКА.
Мачът беше генерална репетиция за Лудогорец, който в четвъртък посреща гранда от Белгия Андерлехт в III кръг на Лига Европа.
"Играхме на тежък терен, който се отрази и на двата отбора. Надявахме се игрището да бъде в друго състояние, но това бяха условията. Представихме се добре в нападение. Септември също имат добри футболисти, които успяха да ни затруднят няколко пъти.
Надяваме се срещу Андерлехт да постигнем нов рекорд по чисти мрежи, но дори и в Германия Байерн не може да го постигне толкова лесно. Смятам, че когато бързо успяваме да си върнем топката, това ни помага доста повече. Става по-лесно, когато сме стабилни в защита", каза треньорът на "орлите" Игор Йовичевич.
"Това, което имахме като идея, да излезем високо, да пресираме, защото Лудогорец играха с дълги изритани топки, се получи до 20-ата минута. Имахме ситуации, в които можехме да развием. И макар да не стана, отборът стоя добре на терена до този момент. Срещу Лудогорец обаче е трудно да се противопоставиш с 10 души. Направихме грешки, които бих искал да изчистим. Първата такава беше при червения картон - Мартин Моран вместо да я даде напред, той я дава назад. За гола напълно идентично се получи. В наказателното поле ние сме шестима, а те двама и ни вкарват гол. Но ако няма грешки, няма да има и попадения.
Трябва да сме още по-уверени с топката. И сега, и срещу ЦСКА (1:0) играем високо и не се страхуваме. Това искам от отбора. Имаме още работа върху синхрона, особено като вземем топката. Срещу всеки отбор ще бъдем смели", коментира колегата му Николай Митов.

Новата власт харесва Георги Кандев за главен секретар

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Местните избори ще са големият тест за БСП

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Тази година няма да има парад за Гергьовден

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Не признавайте за дълг по телефона

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Служебният кабинет няма да пише редовен бюджет

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 76

Държавата засилва контрола върху вноса на мляко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Зеленчуците поевтиняват

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Вдигат цените на самолетните билети

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Арестуваха 14 лекари в Скопие за корупция

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Гърция обмисля ограничения за туристи

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 76

ЕС наложи санкции на китайски фирми

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 76

Накратко

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 76

Ела на Първи май!

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 76

Нека заедно запазим лявото социалистическо движение у нас

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 76

Осигурителен стаж от А до Я

visibility 0

/ брой: 76

Първият ядрен апокалипсис в мирно време

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 76

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ