19 Април 2024петък14:39 ч.

Снимка БГНЕС

Лудогорец с първа точка в Лига Европа

visibility 92

Лудогорец взе точка от първия си мач в група F на Лига Европа. Българският шампион устиска 1:1 като гост на Мидтиланд в много нервен и изпълнен с остри влизания двубой. В резултат двамата капитани на „орлите“, които са и национали на страната ни – Антон Недялков и Кирил Десподов, получиха контузии и бяха принудително заменени. Иначе на "Хернинг Арена" именно Десподов (32) изравни резултата, след като Густав Исаксен (3) го откри в самото начало.
Вратарят Кристиян Кахлина пък изигра поредния си силен мач, за да бъде сложен край на серията от 6 поредни загуби на разградчани в Лига Европа. Те бяха и без своя треньор Валдас Дамбраускас, който даде положителен тест за коронавирус в навечерието на срещата, а самата тя започна кошмарно за Лудогорец.

Домакините, които бяха без българския офанзивен футболист Божидар Краев, откриха резултата още в 3-ата минута, когато Евандер центрира и Густав Исаксен реализира с глава, за да даде аванс на Мидтиланд – 1:0. В 16-ата минута пък Рафаел Ониедика можеше да удвои, ала не успя добре да засече от близка дистанция, а секунди след това Лудогорец отговори с далечен изстрел на Алекс Сантана.
В средата на първата част пък Жуниньо от гостите бе оставен непокрит в наказателното поле и насочи с глава, ала на сантиметри над вратата. Така се стигна до 32-ата минута, в която Лудогорец, макар и с доза късмет. След удар от дистанция топката рикошира в защитник на Мидтиланд и дебнещият в наказателното поле Кирил Десподов я овладя, а после успя да я насочи в мрежата за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които се настаниха в половината на Лудогорец и стигнаха до два последователни корнера. Този път обаче защитата на „орлите“ не се огъна, а впоследствие опитът за контраатака бе спрян с цената на нарушение срещу Десподов. В 50-ата минута пък капитанът Антон Недялков получи травма и не успя да продължи срещата, въпреки че опита. Само 10 минути по-късно и Кирил Десподов, който взе лентата от защитника, трябваше да напусне принудително заради травма. В 64-ата минута Исаксен проби в наказателното поле на Лудогорец и подаде към Систо, чийто удар отблизо обаче бе спасен майсторски от Кахлина. Последва още едно зрелищно спасяване на стража, а в 70-ата минута шут на Евандро профуча покрай вратата.
В 80-ата минута се стигна до неприятен сблъсък глава в глава между Пиерос Сотириу и играч на домакините, но за щастие двамата получиха лекарска помощ и успяха да продължат срещата.
Тя не предложи повече голове, въпреки 7-минутното добавено време, за да завърши наравно - 1:1, след 26 нарушения и само един точен удар към вратата на "орлите".
В следващия кръг те приемат Цървена звезда, докато Мидтиланд гостува на португалския Брага.

МИДТИЛАНД - ЛУДОГОРЕЦ    1:1
1:0 Густав Исаксен (3)
1:1 Кирил Десподов (32)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
МИДТИЛАНД: 16. Олофсон, 14. Далсгаард, 28. Святченко,  73. Жуниньо, 6. Андерсон, 37. Нводике, 10. Евандер, 29. Паулиньо, 7. Систо, 74. Брумодо, 45. Исаксен;

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 32. Жосуе Са, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 25. Баджи, 10. Ману, 11. Десподов, 37. Текпетей;

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"