20 Февруари 2026петък04:50 ч.

Снимка ludogorets.com

Лудогорец не допусна изненада срещу Локо Пд

автор:Дума

visibility 995

Лудогорец тръгна по шампионски в efbet Лига. "Орлите" победиха с 3:1 вицешампиона Локо Пд на „Лаута“. Треньорът Валдас Дамбраускас бе направил 10 промени за разлика от нулевото реми с Мура от Шампионската лига през седмицата, като единствен Алекс Сантана бе запазил титулярното си място.

Елвис Ману откри резултата в края на първата част, след като се възползва от добър пас на Бърнард Текпетей. Локо Пд изравни след час игра. Точен бе капитанът Димитър Илиев, който вкара много красив гол след грешка на Сисиньо.

Влезлият като резерва Кирил Десподов обаче вдъхнови своя тим за победата. Футболист №1 на България за 2018 година получи подаване от Вандерсон и хладнокръвно отбеляза за 2:1 в мрежата на Илко Пиргов. Крайният резултат оформи Текпетей, който се възползва от отлично подаване на Пиерос Сотириу.

"Това, което искам да направя е да поздравя феновете в страната за новия сезон. Говорихме, че е изключително вълнуващ днешният мач. Два отбора, които не се страхуват да атакуват. Резултатът в дадени моменти можеше да отиде както в едната, така и в другата посока“, започна наставникът на "орлите" Валдас Дамбраускас.

"Момчетата може да са горди от това, което направихме. Имаме голяма широчина в състава. Дали губим или побеждаваме, ние го правим като Лудогорец.
Днес играхме срещу много коварен противник. Пожелавам им успех срещу Словачко. Знаем стила, който изповядва Локомотив. Не искам да се съсредоточавам върху играта ни в защита, защото тя започва от нападателите и пресата. Как пречим на съперника да играе с топката. Работихме доста как да пресираме, как да се придвижваме. За Локомотив на моменти изглеждаше лесно да разиграва“, допълни литовецът.
"Наясно съм с това колко добре е да разполагаш с играчи на високо ниво, но е важно и как да ги управляваш. В кой момент да го пуснеш, кога да ги оставиш на пейката. Не мисля все още за сряда. Имам 25 футболисти, които са на едно и също ниво", обобщи Дамбраускас.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ