02 Декември 2025вторник06:30 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Снимка ludogorets.com

Лудогорец не допусна изненада срещу Локо Пд

автор:Дума

visibility 971

Лудогорец тръгна по шампионски в efbet Лига. "Орлите" победиха с 3:1 вицешампиона Локо Пд на „Лаута“. Треньорът Валдас Дамбраускас бе направил 10 промени за разлика от нулевото реми с Мура от Шампионската лига през седмицата, като единствен Алекс Сантана бе запазил титулярното си място.

Елвис Ману откри резултата в края на първата част, след като се възползва от добър пас на Бърнард Текпетей. Локо Пд изравни след час игра. Точен бе капитанът Димитър Илиев, който вкара много красив гол след грешка на Сисиньо.

Влезлият като резерва Кирил Десподов обаче вдъхнови своя тим за победата. Футболист №1 на България за 2018 година получи подаване от Вандерсон и хладнокръвно отбеляза за 2:1 в мрежата на Илко Пиргов. Крайният резултат оформи Текпетей, който се възползва от отлично подаване на Пиерос Сотириу.

"Това, което искам да направя е да поздравя феновете в страната за новия сезон. Говорихме, че е изключително вълнуващ днешният мач. Два отбора, които не се страхуват да атакуват. Резултатът в дадени моменти можеше да отиде както в едната, така и в другата посока“, започна наставникът на "орлите" Валдас Дамбраускас.

"Момчетата може да са горди от това, което направихме. Имаме голяма широчина в състава. Дали губим или побеждаваме, ние го правим като Лудогорец.
Днес играхме срещу много коварен противник. Пожелавам им успех срещу Словачко. Знаем стила, който изповядва Локомотив. Не искам да се съсредоточавам върху играта ни в защита, защото тя започва от нападателите и пресата. Как пречим на съперника да играе с топката. Работихме доста как да пресираме, как да се придвижваме. За Локомотив на моменти изглеждаше лесно да разиграва“, допълни литовецът.
"Наясно съм с това колко добре е да разполагаш с играчи на високо ниво, но е важно и как да ги управляваш. В кой момент да го пуснеш, кога да ги оставиш на пейката. Не мисля все още за сряда. Имам 25 футболисти, които са на едно и също ниво", обобщи Дамбраускас.

Властта призова КЕВР да не вдига цената на водата

автор:Дума

visibility 897

/ брой: 225

Банкоматите спират да работят за 4 часа на Нова година

автор:Дума

visibility 891

/ брой: 225

Печалбата на банките стигна 3,1 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 225

Жилищата в България - студени, пренаселени и все по-недостъпни

автор:Дума

visibility 739

/ брой: 225

ЕС призова Скопие да зачете българите

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 225

Унгария ще помага на Сърбия в енергетиката

автор:Дума

visibility 848

/ брой: 225

Грузински опозиционер арестуван за палеж

автор:Дума

visibility 710

/ брой: 225

Накратко

автор:Дума

visibility 722

/ брой: 225

Диалектика

автор:Таня Джаджева

visibility 712

/ брой: 225

Почти интимно...

автор:Юрий Борисов

visibility 733

/ брой: 225

Изхвърлят Левски!

visibility 828

/ брой: 225

Ярката следа на проф. Любен Корнезов

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 225

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ