19 Юни 2024сряда15:49 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Здраве

Лошите мисли водят до болести

Затлъстяването е проява на тенденцията за самозащита

/ брой: 259

автор:Дума

visibility 118

Още през VІІ век учените "разделили" човека на две независими съставни части: тяло и разум, а болестите съответно били разделени на душевни и телесни и започнали да бъдат лекувани по различен начин.
Днес медицината смята, че с мислите си човек може да повлияе на здравето и на болестите си. В специализираната литература са описани много примери на изцеляване на тежко болни, защото те са вярвали в своето оздравяване. Макар наистина битието да определя съзнанието, в наши дни психолозите смятат, че за да преодолеем по-лесно заболяванията, трябва да се избавим от негативните мисли, страхове, безпокойства, т.е. трябва да приведем в ред душата си. Очевидно учените не са докрай убедени в това, защото съществува теория, според която нашите мисли и страхове влияят на различни органи и да предизвикат различни заболявания.
- Нeдостигът на любов, липсата на чувство за безопасност, а също емоционалната затвореност са предпоставка за сърдечно-съдови заболявания. Човек, който не вярва в силата на любовта или който си забранява да проявява любов, непременно ще се сблъска с проявите на сърдечно-съдовите заболявания, смятат психолози.
- Артритите поразяват хората, които не могат да кажат "не" и обвиняват другите в това, че ги експлоатират.
- Проблемите с гръбнака са следствие от недостатъчната подкрепа, вътрешното пренапрежение, излишната взискателност към себе си.
- Постоянният труд без отдих, потребността да се оправдаят очакванията на другите, желанието да бъдеш значим и уважаван, непосилното натоварване, които изместват на заден план собствените чувства и потребности, водят до хипертония.
- Безсънието е бягство от живота, нежелание да се признаят неговите "сенчести" страни.
- Проблемите с бъбреците може да бъдат предизвикани от разочарования или неуспехи в живота. Страдащите имат чувството, че някой постоянно ги лъже, а подобни емоции водят до определени химически процеси в тялото. Сривът в имунната система и настинката като следствие са сигнал за необходимост от временен отдих.
- Астмата и проблемите с белите дробове са предизвикани от неумението или нежеланието да се живее самостоятелно.
- Преживяните грешки в миналото и нежеланието да се носи отговорност за настоящето водят до стомашни проблеми (язвен колит, запек). Стомахът винаги реагира на нашите проблеми, страхове, омраза, агресивност и завист. Потискането на тези чувства, нежеланието да ги признаем, опитът да ги игнорираме или "забравим" могат да станат причина за различни стомашни разстройства. Продължителното раздразнение води до гастрит. Запекът свидетелства за натрупани чувства, представи и преживявания, с които човек не може или не желае да се раздели и не може да освободи място за нови.
- Проблемите със зрението са нежелание да се види нещо, неумение да се възприеме светът такъв, какъвто е. Аналогични са проблемите със слуха - те възникват, когато се опитваме да игнорираме информация, която идва към нас на аудиално ниво.
- Раздразнението, злобата и досадата са пусковите механизми на инфекциозните заболявания. Нарушеното душевно равновесие е свързано със слабата съпротивляемост на организма към инфекциите.
- Затлъстяването е проява на тенденцията да се защитаваме от нещо. Чувството за вътрешна пустота често пробужда апетита. Процесът на поглъщане на храната осигурява на много хора усещането за "придобивка". Но душевният недостиг не може да се "запълни" с храна.
- Проблемите със зъбите са предизвикани от нерешителност, неумение за взимане на самостоятелни решения, страх от последствията от собствените решения. Кариесът отнема твърдостта на зъбите. Именно по този начин имунната система на човека реагира на вътрешната неувереност.
Обратно: позитивното мислене помага много в лечението и на най-тежките заболявания. Ненапразно в много детски клиники по света, както и у нас, работят... клоуни.

Още няма консенсус за Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 114

Масови призиви за оставка на Нетаняху

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 114

Западът вижда в Китай заплаха, а не партньор

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 114

Канзас заведе дело срещу "Пфайзер"

автор:Дума

visibility 207

/ брой: 114

Без надежда

автор:Александър Симов

visibility 213

/ брой: 114

Между образованието и бедността

автор:Аида Паникян

visibility 219

/ брой: 114

Нормално ли ви е?

visibility 252

/ брой: 114

Политкоректност

автор:Марин Милашки

visibility 208

/ брой: 114

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ