18 Септември 2025четвъртък14:16 ч.

Няколко думи

Лош вкус

/ брой: 30

автор:Юлия Кулинска

visibility 2039

Цялата какофония около изборите оставя лош вкус в устата. Носи се смрадлив дъх на безсилие, на селски хитрости, на гнусни наколенки и снишаване пред силния на деня... Властта продължава да подскача като ударена, щом чуе предложения, гарантиращи честен и прозрачен вот. И да стои със затворени очи, запушени уши и безмълвни уста пред настояването на БСП за видеонаблюдение при броенето на бюлетините и за активна регистрация. Очакваме да донесе вода от девет дерета, за да каже, че това няма как да се случи.

ГЕРБ явно продължават да ни мислят за тъпоумни глупаци, които помнят от ден до пладне. Години наред бърникаха грубо в Изборния кодекс, а сега най-нахално нарекоха искането на опозицията за промени "лоша практика". Дано не се сбъднат и мрачните прогнози, че едновременното гласуване с машини и с хартиени бюлетини ще доведе до ново избухване на традиционния хаос около протоколите с изборните резултати.

Очаква се и пълна бъркотия около сформирането на СИК и РИК. Заради страха от зараза съществува реална опасност те да се напълнят с хора, които и хабер нямат как се правят избори. Лавината от грешки може да помете истинската воля на гласуващите. 

ГЕРБ, твоето име е хаос!

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 350

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 307

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 289

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 322

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 320

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 313

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 293

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ