20 Април 2024събота01:34 ч.

Локо Пд взе скалпа на ЦСКА-Сф

/ брой: 202

visibility 134

Пловдивският Локомотив победи гостуващия ЦСКА-Сф с 1:0 в дербито на 13-ия кръг на efbet Лига. Домакините продължиха страхотното си представяне през сезона и се изравниха по точки с Левски на второто място, като двата тима изостават с 4 пункта от лидера Лудогорец. Третата загуба на ЦСКА-Сф след първата половина на редовния сезон остави тима четвърти, но вече на 11 т. от шампиона и лидер Лудогорец и на 7 т. от местата за Лига Европа. Изоставането засега изглежда непосилно за стопяване.

Двата тима изиграха чудесен мач, но единственото попадение, оказало се и победно, падна при спорни обстоятелства. Таджикът Парвиз Умарбаев напредна и насъбра четирима играчи в червено около себе си, но падайки, успя да чукне топката към оставения сам Йосип Томашевич (16). Озовал се очи в очи с вратаря Густаво Бусато, хърватинът го простреля с мощен шут в близкия ъгъл. При повторенията се видя, че друг играч на "смърфовете" е в засада при далечната греда и не влияе върху играта. Никой от червените защитници не оспори попадението.

После и двата отбора се отчетоха с пропуски, а продукцията на терена бе доста качествена, като атаките към двете врати следваха през целия мач.

Големият грешник за ЦСКА обаче бе нападателят Али Соу. Гамбиецът профука 3 чисти положения. Чисти ситуации за "смърфовете" пропусна новият национал Бирсент Карагарен.

В заключителните минути героят Томашевич (82) си изкара глупаво втори жълт картон и домакините останаха с 10 души, а после гредата спаси столичани, като младият защитник Валентин Антов изчисти топката от голлинията.

Ветеранът Георги Илиев изравни рекорда на Марин Бакалов за най-много мачове (454) в елита.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"