28 Март 2024четвъртък23:00 ч.

Левски надви Берое

Миятович и Тиам напуснаха "сините", Камбуров вече на 20 гола от рекорда на Жеков

/ брой: 122

visibility 339

Левски се изкачи на второ място в efbet Лига три кръга преди края на сезона. "Сините" надвиха с 2:1 Берое като гости за първи път от 2018 г. и събраха 53 т., като изпревариха с 1 т. ЦСКА-Сф и с 3 Локо Пд.
Ако запазят позицията до края, това ги класира директно за Лига Европа. До края на кампанията Левски приема Славия (в събота) и Локо Пд (11 юли), а гостува на шампиона Лудогорец (7 юли).
Левскарите взеха трудно успеха. Под Аязмото в герой с двата си гола се превърна Найджъл Робърта (22 и 72), а точен за домакините беше неостаряващият Мартин Камбуров (35). За ветерана, който на 13 октомври ще навърши 40 г. това беше 233-и шампионатен гол. Той е вече само на 20 попадения от абсолютния рекордьор Петър Жеков. Камбуров е като "черна котка" за "сините", като вече има 24 попадения срещу тях (22 за първенство и 2 за купата).
На ст. "Берое" последни мачове за "сините" изиграха вратарят Милан Миятович и Хали Тиям, който дори беше с капитанската лента.
"Тепърва ни започват проблемите. Тиам си тръгва. След един мач Холмар Ейлофсон влиза за операция. Илия Юруков играеше, когато аз бях треньор. После не игра дълго време и бях притеснен дали ще изкара 90 минути. Той и Здравко Димитров са с бъдеще, но могат и още. Наско Сираков знае, че докато съм необходим, ще му помагам. За него и Тити Папазов е най-трудно. Най-първо и важно е финансирането на клуба. След това са другите неща. Аплодисменти за футболистите, защото проявиха характер. Наистина бе тежко. На полувремето бях силно притеснен, но ги поздравявам още веднъж. Важна победа и то срещу отбор, който в последните години вземаше победите. Не сме играли красиво, повече играхме директен футбол, но с тези хора няма как по друг начин. Радвам се, че имаме много добър централен нападател в Левски, който според мен има голямо бъдеще. Изпитах удоволствие от играта на Робърта. Той направи почти всичко в нападение", обяви треньорът на Левски Георги Тодоров.
Колегата му Димитър Димитров-Херо беше бесен заради загубата, защото смята, че Берое е бил по-добрият отбор. Отделно между двамата наставници имаше напрежение, след като Тодоров обяви, че Берое е тренирал под ръководството на Херо по време на извънредното положение, но впоследствие временният наставник на "сините" се извини за думите си.
"Трябва да съжаляваме. За мен е крайно несправедлив резултатът на фона на играта. През първото полувреме трябваше да водим с няколко гола разлика. Направихме детинска грешка, позволявайки им да поведат. Второто полувреме темпото спадна, но пак диктувахме. Втора грешка и Левски отново вкараха. Това го има, мен ме радва, че играем добре, нападателно и атрактивно. Трябва да изчистим тези детински грешки в защита, както и да подобрим реализацията на гола. Не може да имаш такова надмощие и да не успееш да спечелиш мача", каза Херо.