05 Юни 2025четвъртък20:47 ч.

Летният туристически сезон е катастрофален, твърдят от бранша

/ брой: 163

автор:Дума

visibility 1400

"Химера е да си мислим, че българите можем да заместим 6 млн. туристи, които посещават и зимните ни курорти, като се има предвид, че и зимният сезон е застрашен". Това каза пред БТВ проф. Георги Рачев, зам.-председател на Българската асоциация на туристическите агенции.

Според него светът не е бил изправен пред такава икономическа ситуация. "Няма такъв сезон, откакто има туризъм в България. Срутването е катастрофално, но българите направиха каквото можаха - Черноморието се радва на български туристи", каза още той, но уточни, че сезонът няма да продължи до края на септември. 

"Няма ги англичаните, руснаците, германците са десетки пъти по-малко и това са по официални данни до края на юни, а юли и август е върхът на сезона", каза той. По думите му дори и Гърция в момента отчита катастрофален сезон. "Целият туризъм е засегнат. Това е стопанска дейност и всеки е прав да започне бизнес или да го отложи", обясни той.

Междувременно стана известно, че в туристическата рубрика на Евронюз (Euronews) "Пощенски картички" място е намерило българското Северно Черноморие. Изданието показва клип, в който се разказва за многобройните минерални извори в България и за възможността за практикуването на СПА туризъм. Във видеото се казва още, че курортите по северното ни Черноморие съчетават история и хотели с изключително модерен дизайн.

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 444

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 469

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 466

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 455

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ