30 Април 2026четвъртък19:59 ч.

Няколко думи

Лъжи и измами

/ брой: 46

автор:Александър Симов

visibility 8391

В средата на февруари, на брифинг в Столичната община, кметът Васил Терзиев обяви, че е дарил на петроханската секта 80 хиляди евро. Той не го направи доброволно или воден от желание за прозрачност. Просто обстоятелствата около неописуемата трагедия започнаха да се сключват около него като желязна усмирителна риза. Терзиев трябваше да действа, защото иначе плаващите пясъци на скандала щяха да го погребат. Оказа се обаче, че милионерът случайник е излъгал. От брифинг на Прокуратурата вчера се разбра, че всъщност е дарил на сектата около 250 хиляди лева. И тук вече идват парещите въпроси. Защо кметът не каза истината? Какво точно се е опитал да замаже? Защото от новата информация излиза, че това не е някакво случайно дарение, а целенасочена инвестиция в тъмното сдружение. 250 хиляди лева не са малко пари и ясно показват тесни връзки с петроханската секта. Връзки, които далеч надминават версията за случайни посещения в хижата, която Терзиев се опита да пласира медийно. 
Във всяка друга държава изобличаването на такава лъжа щеше да е завършило с оставка. Начело на София имаме човек, който не е в състояние да каже истината. Терзиев затъва все повече и се оплита в своите обяснения и отдавна трябваше да е обект на разследване. Въпреки усилията на умнокрасивитета да го изкара жертва на тъмен заговор за очерняне.
Откакто служебното правителство на Андрей Гюров узурпира цялата власт, се прави непосилен опит цялата афера в Петрохан да бъде заметена под килима. Станахме свидетели на нещо безпрецедентно - вътрешният министър да привиква разследващи в ресторант и да им оказва натиск. Най-вероятно, защото въртопът на разследването безмилостно уличава ПП/ДБ в много тесни връзки със скандалното сдружение, а даренията на Терзиев са допълнителен елемент, който ясно разкрива дълбочината на всичко, което се е случило. 
Новите данни публично дискредитират кмета на София и неговите литературни обяснения за връзките му с педофилската мрежа. Тук говорим за нещо много скрито, защото иначе за какво щеше да му е на Терзиев да лъже? И това е дарение, което той дава като кандидат за кмет, и въпросите се трупат със страшна сила. 
Тези дни виждаме Терзиев, че е зает да воюва с целия свят - с БСП, със "Спаси София", с когото се сетите. Той е буквализация на старата психологическа травма на десницата, че все другите им са виновни за нещо, а те са целите в бяло като политическа девица в първата си брачна нощ. Но по въпроса за парите за петроханци столичният кмет лъже или мълчи. И ако иска да продължи да го прави, най-добре е да пише оставка и да освободи София от този порочен кръг на измами, интриги и задкулисни връзки с мрачни типове. Този град е пострадал достатъчно вече от епичната му некадърност. Време е софиянци да кажат отново дали искат да бъдат управлявани от човек, тотално скаран с истината.

Спешна проверка в „Малинова долина“ заради радиация

автор:Дума

visibility 1108

/ брой: 79

ЕП поиска по-голям бюджет на ЕС за следващия програмен период

автор:Дума

visibility 956

/ брой: 79

Европейската комисия заведе дело срещу България

автор:Дума

visibility 960

/ брой: 79

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 904

/ брой: 79

"Алстом" ще успее да достави в срок новите 35 влака

автор:Дума

visibility 939

/ брой: 79

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 964

/ брой: 79

Китай се готви да изнася горива

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 79

ЕС призова за цифрова самоличност

автор:Дума

visibility 919

/ брой: 79

Повече полицаи в училищата в Каталуня

автор:Дума

visibility 925

/ брой: 79

Само работещите могат

автор:Ваня Григорова

visibility 934

/ брой: 79

Осигуряване за пенсия или пари веднага

visibility 967

/ брой: 79

Значението на думите

visibility 960

/ брой: 79

Ей, дръпнахме с богатството!

автор:Юрий Борисов

visibility 966

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ