16 Септември 2025вторник15:00 ч.

Снимка Нов симфоничен оркестър

Квартет "Заид" от Франция гостува на фестивала "Царско село"

/ брой: 172

автор:Дума

visibility 202

Нов симфоничен оркестър започва 35-ия си сезон с осмото издание на фестивала "Царско село" (20-30 септември).
Генезисът на фестивала е в "Международната диригентска академия и фестивал", който ежегодно се провеждаше от 2003 до 2020 г. След това КОВИД-кризата прекъсна инициативата. Но фестивалната част продължи и това е осмото поредно издание, което се провежда в подножието на Витоша, в комплекс "Царско село", научи ДУМА от Нов симфоничен оркестър.
Осигурените автобуси дават възможност на жителите на Бистрица, Симеоново, Драгалевци и публиката от центъра на София да имат възможността да чуят в нестандартна обстановка много и красива музика. Концертите са с начален час 18,30.
Струнен квартет от Нов симфоничен оркестър ще представи музика от Хайдн и Бородин на 22 септември. Струнен квартет "КласикАрт" с участието на кларинетиста Явор Добрев и валдхорниста Михаил Михайлов представят Струнен квартет №3 (“Старобългарски“) от Марин Големинов и Моцарт - Валдхорнов и Кларинетен квинтети, на 24 септември.
И за финал - традиционното за фестивала гостуване на чуждестранен състав, този път от Франция. На 30 септември ще чуем музика от Шуберт и Бела Барток в изпълнение на квартет "Заид".

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 410

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 368

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 361

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 398

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 359

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 389

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 383

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 417

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ