18 Май 2024събота06:23 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Космическа война между САЩ и Китай

/ брой: 29

автор:Дума

visibility 150

От 2007 г. насам САЩ и Китай многократно са се озовавали на ръба на въоръжен конфликт. До това заключение стига британският в. "Дейли Телеграф" въз основа на документ, предоставен от "Уикилийкс". Причината за конфронтацията е  космическата надпревара, чието начало е било дадено от Китай, който успешно унищожил през януари 2007 г. свой метеорологичен спътник. Устройството е било ударено от ракета в орбита на височина повече от 850 км над Земята.
Според "Уикилийкс" след това САЩ многократно са настоявали Китай да се въздържа от подобни изпитания. През 2008 г. Държавният департамент изпраща официално протестна нота до Пекин, в която се отбелязва, че унищожаването на сателит с балистична ракета е заплаха за орбиталните системи, използвани от САЩ и други страни, за гарантиране на националната сигурност.
Година след инцидента с китайския спътник същата операция са провели и САЩ. През февруари 2008 г. американска ракета извади от строя американски сателит. След като американците ударили свой спътник, Вашингтон и Пекин няколко месеца водили преговори, в хода на които китайската страна отбелязали, че американската космическа програма има настъпателен характер. За изхода на преговорите нищо не е съобщено, но е известно, че Пекин продължил да пуска ракети в космоса. Последният подобен опит е бил направен през януари 2010 г.

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 603

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 552

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 573

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 659

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 583

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 491

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ