17 Септември 2025сряда02:39 ч.

Корнелия Нинова: БСП ще е опозиция на ротационния съюз

Кабинетът на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ е под въпрос

/ брой: 99

автор:Дума

visibility 1391

"Няма да подкрепим кабинета на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ. Ако бъде съставен, оставаме в опозиция." Това обяви лидерът на БСП Корнелия Нинова в Народното събрание.

"Смятаме, че това е едно от най-големите политически предателства в последните години. ПП бяха създадени, за да сменим модела на досегашното управление на задкулисие и паралелна държава, но вместо "Мутри, вън", се получи "Мутри, вътре", коментира тя. Според Нинова това ще е ротационна коалиция на омертата, в която партньорите ще си пазят взаимно гърбовете. 

Междувременно стана ясно, че кабинетът на ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС е под въпрос и не е сигурно дали ще мине при гласуването в пленарна зала.

Изненадващо вчера Радостин Василев, който беше от ИТН, а след това мина към ПП, обяви, че днес ще даде специална пресконференция заради коалицията с ГЕРБ. Постът му във фейсбук е многозначителен, защото завършва с думите: "Съд и затвор за Бойко Борисов и грабителите на България!".

Според запознати напрежение имало и в групата на ГЕРБ. 15 души били на мнение, че колаборацията с ПП и ДБ е унищожителна за партията.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ