16 Април 2026четвъртък07:37 ч.

Коалиционни партньори и граждани поздравяват Сергей Станишев

/ брой: 276

автор:Дума

visibility 1201

В НС на БСП продължават да пристигат имейли, телеграми, писма, картички, поздравяващи лидера на БСП Сергей Станишев за избирането му на поста президент на Партията на европейските социалисти. Софийската градска организация на БСП не скрива радостта си от факта, че неин член от район "Възраждане" застана начело на Партията на европейските социалисти, пише в приветствието на столичните социалисти. "Особено сме горди и с факта, че вие като председател на НС на БСП лично посветихте този свой успех на редовите български социалисти. А това ни задължава още повече да докажем, че наистина и в България без нас, хората от БСП, не може. И БСП и на власт, и в опозиция остава най-голямата политическа сила, без която нищо не може да се случи."
От името на социалистите в Пазарджишка област и лично от свое име Ви поздравявам с високия пост, на който бяхте избран, пише председателят на ОблС на БСП проф. Георги Мърков.



България ще има още един представител, който ще защитава националните интереси в европейската политика на най-високо равнище, за отстояването на нейните интереси в европейските институции, коментират от районния съвет на партията в "Оборище".
"Новото предизвикателство да оглавите европейската левица е заслуженото и логично продължение на професионалната Ви биография и авторитетна оценка за заслугите Ви за членството на България в ЕС. Международното признание е и заради амбицията Ви да правите политика по европейски начин в нашата страна", смята кметът на Павликени Емануил Манолов.
Ръководството на Общинския съвет на БСП в Карнобат определя избора като "заслужен, защото е подплатен с личните Ви качества и международното признание. Той показва доверието към Вас и българските социалисти".
Членовете от клуб "Интелектуалец" във Видин се гордеят, "че с тази висока чест сте удостоени именно Вие - доказал се български политик и председател на БСП. Добре разбираме, че това признание е доверие за Вас и за нас, българските социалисти".
"Това е огромно признание както за Вас, като председател на НС на БСП, така и за авторитета на БСП в голямото семейство на левите партии в Европа, пишат от Девин.
Сега, когато сме членове на ЕС, в условията на глобализация и световна криза, всеки български гражданин, удостоен с високата чест да бъде лидер на значима международна организация, е голямо признание и благоприятна възможност да работи още по-резултатно за всички хора в България, в Европа и света, пише в поздрава на фондация "Човещина".
Горди сме, че Ви е оказана такава голяма чест и сме уверени, че ще се справите с отговорните задачи, които Ви предстоят, пише председателката на ОбС на БСП в Камено Стойка Драганова.
"Изключителна заслужена оценка, защото Вие доказахте, че в БСП и в България има достойни, разумни политици на диалога, стабилността и толерантността", категоричен е председателят на ОблС на БСП В Кърджали Милко Багдасаров.
От районния съвет на партията в "Люлин" смятат, че "в ЕС е нужен демократичен, истински и силен прогресивен глас. Европа се нуждае от промяна и ние сме убедени, че Вие притежавате качествата, политическата воля и правилната визия, за да възродите онази Европа, която е синоним на просперитет, увереност и надежда".
"От името на Българските социалдемократи и  лично от мен приемете поздрави за избирането Ви за президент на ПЕС. Това е признание за работата Ви в ръководството на голямото семейство на европейските социалдемократи. С избора Ви популярността на България в ЕС нараства. Успех в отговорната Ви работа като президент на ПЕС", пожелава председателят Георги Анастасов.
Поздрави са изпратили от общинските съвети на БСП в Пазарджик, Стражица, Велинград. "Това е голям успех, но преди всичко шанс както за Вас самия, така и за БСП. И, разбира се, преди всичко за България. Във Ваше лице страната ни ще има възможност да укрепи авторитета си пред Европа, а на българина да внуши така необходимото му самочувствие", признава председателят на Зелената партия Александър Каракачанов.
Успех като ръководител на европейските социалисти желаят на Станишев Пенка Генкова, Пенка Русева и Ангел Ангелов от Габрово, секретари на основни партийни организации. Николай Вълканов от Ямбол също пожелава успех "за просперитета на България и Европа".

 

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 68

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 677

/ брой: 68

Годишната инфлация през март стигна 4,1%

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 68

Връщат ваучери вместо пари при провалена почивка

автор:Дума

visibility 667

/ брой: 68

Петер Мадяр: Няма да се откажем от руския петрол

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 68

Тръмп се закани и на папата

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 68

Словения обмисля да напусне НАТО

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 68

Предел

автор:Таня Джаджева

visibility 673

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ