18 Юли 2025петък13:56 ч.

Кметът на Лондон иска асоциирано гражданство

/ брой: 34

автор:Дума

visibility 1274

Лондонският кмет Садик Хан призова правителството да позволи на всички британски граждани да имат "асоциирано гражданство" на ЕС, съобщи "Лондон ивнинг стандарт". Това би им позволило да запазят голяма част от правата, с които са разполагали преди Брекзит, включително правото на свободно придвижване в страните от ЕС. 

Садик Хан е на посещение в Брюксел, където преговаря по въпроса. Според него Брекзит не означава, че "страната не може да бъде тясно свързана с останалата част на Европа". "В следващата фаза от преговорите между Обединеното кралство и ЕС искам в сърцевината на разговорите за бъдещите ни отношения да е тази тема за асоциираното гражданство", подчерта кметът.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 2

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 3

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 19

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ