22 Юли 2025вторник05:35 ч.

Няколко думи

Клокочещото безумие

/ брой: 196

автор:Александър Симов

visibility 5474

Клокочещото безумие и вътрешни демони на психодясното за пореден път се разбесуваха предизборно. Карикатурният кръстоносен поход срещу паметниците получи нова изява. Този път жертва стана паметникът костница в "Лозенец". По тъмно нечия подла ръка е "отрязала" главата на фигурата на дете на монумента и я е захвърлила встрани. Обезглавяването, помним, е любим прийом на ислямските талибани, терористичните ядки на "Ал Кайда" и всякакви други световни главорези. В тази позорна класация трябва да запишем и нашенските патологични русофоби, които не могат да живеят и минутка без своите символични войни. Символични, защото повечето от тях биха дезертирали с либерални писъци и крясъци от всяка истинска такава. Не си класически десен интелектуалец, ако не пръхтиш във всяка кръчма срещу Русия и не ходиш нощем като крадец на желязо да си изкарваш комплексите върху монументи, които са създадени от културни титани.
Монументът е дело на известния архитект и скулптор Васил Беязов и проф. Любен Димитров. И двамата се връх в своето изкуство и едва ли са предполагали, че ще дойдат толкова подли и нечистоплътни времена, че тяхната творба да е обект на поредна атака. Това не е битка само с историята. Това е война с изкуството.
Интелектуалната ирония в целия този бяс се крие в това, че психодесните няма какво да поставят върху останките от техните безумия. Видяхме докъде доведе войната с Паметника на Съветската армия. Нарязаха големите скулптури и ги скриха някъде на склад. Днес в парка зее едно огромно ограждение и бъдете сигурни - ситуацията ще остане такава поне още 20 години. Защото бесовете на разрушението стигат само до нарязването. След това зеят космическа пустота и мрак.
Битката с паметта обаче е изначално обречена. Нашенската "Ал Кайда" може да реже глави, да залива с боя, да се гаври с историята, но винаги ще има хора, които помнят. Които помнят и се грижат за паметниците, защото в тях е отразено миналото. А миналото на България е неразривно свързано с Русия. Това не подлежи на изчегъртване. Няма как да го обезглавиш с флексове. Не можеш да го изтриеш, независимо от безкрайните демонични опити и политическо-сатанински оргии на безчестието.
Когато нарязаха Паметника на Съветската армия, градското дясно колективно се почерпи с торта. На нея като фигурки бяха разположени копия на отрязаните парчета - ръцете и главата на червеноармееца, главичката на детето. Това се превърна в символ на най-зловещото в България днес. Вероятно и сега някъде из София има психопатичната душа, която се наслаждава на поредното символично рязане на глави. Хора, които могат да слюноотделят пред разрушенията, са ходещият политически тумор на българското общество. Но те ясно демонстрират и какъв капан е битката с историята. Защото винаги ще има нов паметник, нов храм, нова улица, която ще озлочестява градските талибани. А най-накрая самите те ще станат символ на голямото злочестие, че нали и те са правени в онази тъмна комунистическа епоха.
Но паметниците печелят. Дори и разрушените са победители.

Бедността в България се увеличава през 2024 г.

автор:Дума

visibility 1833

/ брой: 132

Овцевъдите искат драконовски мерки срещу шарката

автор:Дума

visibility 1948

/ брой: 132

10% ръст на цените и приходите на хотелиерите

автор:Дума

visibility 2012

/ брой: 132

Украински дронове атакуваха Москва

автор:Дума

visibility 1626

/ брой: 132

Антиимигрантски протести във Варшава

автор:Дума

visibility 2035

/ брой: 132

Румъния не може да спаси наводнената солна мина

автор:Дума

visibility 1956

/ брой: 132

Накратко

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 132

Завръщането

автор:Александър Симов

visibility 2000

/ брой: 132

Диагноза

visibility 1920

/ брой: 132

Натиск върху съда

visibility 1953

/ брой: 132

Признателност към Апостола

visibility 1877

/ брой: 132

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ