29 Април 2026сряда14:42 ч.

"Класиците" готвят бойкот заради Фарниев

/ брой: 82

автор:Дума

visibility 5897

Националите по борба от класическия стил започват бойкот на федерацията. 12 състезатели дадоха пресконференция, на която обявиха, че ще искат да продължат да тренират с руския треньор Сослан Фарниев, а не с новия Стоян Добрев. Сред тях са олимпийският шампион Семен Новиков и европейският Кирил Милов. Борците не са се явили на първата тренировка от започналия от федерацията лагер.
"Не сме подтикнати от някои хора. Сами искаме да тренираме с Фарниев. Казаха ни, че имаме право да тренираме само на централизирана подготовка, а не по клубовете. Резултатите ни са добри от работата с Фарниев. На функционалните изследвания ни казаха, че сме подобрили рязко резултатите си. Искаме да тренираме и да представяме България на големи първенства. Няма проблем да застанем заедно със Станка Златева и да говорим. Искаме да бъдат решени всички проблеми и да работим за България. Започваме лагер в Тетевен в неделя. Силно се надявам преди Световното да бъде изяснена ситуацията и да имаме шанс да участваме. Вместо да се радвам, че съм станал еврошампион, се занимавам с пресконференции и се чудя как да тренирам", заяви Милов. Организираният лагер в Тетевен е със старите треньори на "класиците".
"Защо не можем да тренираме под ръководството на предишните треньори? Не съжалявам, че съм в България. Това отношение е само от новото ръководство. Над 80% от хората в социалните медии и на улиците ме подкрепят. Не планирам пак да сменям държавата, за която се състезавам. Спечелих олимпийската титла, постигнах своята мечта", обяви Новиков.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ