21 Февруари 2026събота13:07 ч.

Снимка Китайски културен център

Китайските градини - прозорец към културата

/ брой: 114

автор:Таня Глухчева

visibility 6753

Изложба на снимки и картини, изобразяващи китайски градини, бе представена в Китайския културен център в София, а малко след откриването имаше лекция, водена от г-жа Уън Жуей, зам.-директорка на Отдела за обслужване на Центъра за управление на парковете в Пекин.
Пред пълната зала тя разказа на присъстващите, че китайските паркове и градини са важен прозорец към китайската култура. Те включват физически обекти - планини, реки, но също така и много литература, философия. Делят се основно на три вида - императорски, частни и храмови. Ако в миналото са служили предимно за отдих, днес сред тях кипи живот.
"Мероприятията в парковете не спират през цялата година", категорична бе лекторката. "Сред младежите е характерно т.нар. "20 минути в парка", независимо от сезона, да спортуват. Други четат, пият чай, все повече фирми избират градските градини за провеждане на събития, от училищата водят децата там да изучават растенията."
От Китайския културен център обещават още много интересни събития през 2024 г. по повод 75 години от установяване на българо-китайските дипломатически отношения.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1911

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 2090

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 2110

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 2274

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1763

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 2691

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 2555

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 2407

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 2586

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1897

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ