19 Април 2024петък03:39 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

"Силна свиня" като жив експонат в музея

Китай скърби за легендарно прасе

"Силна свиня" оцеля в земетресение и бе жив музеен експонат до края на дните си

/ брой: 115

автор:Дума

visibility 1133

Прасе, което се превърна в национална икона в Китай, след като оцеля 36 дни под развалини от мощното земетресение през 2008 г., почина на 14-годишна възраст, предизвиквайки изблик на емоции в страната, предава БГНЕС.
"Чжу Джианкан" или "Силна свиня", спечели слава, след като бе открит жив след земетресението с магнитуд 7,9 по Рихтер в Югозападна провинция Съчуан на 12 май 2008 г. Земетресението остави близо 90 000 мъртви или изчезнали, а чудодейната история на прасето, препитаващо се с торба с въглища и дъждовна вода, се превърна във вдъхновяващ символ на волята за оцеляване. Свидетели твърдят, че младият "Чжу Джианкан" е бил отслабнал толкова много, когато е бил изваден от развалините, че е приличал повече на коза.
Местен музей близо до град Чънду е закупил прочутото прасе за 3008 юана (450 долара) и го е запазил като туристическа атракция, докато изживее дните си. То е починало от "старост и изтощение" в сряда вечерта, съобщи музеят в китайската платформа Вейбо, аналог на Tуитър. Това прави 100 човешки години, според "The Global Times", позовавайки се на отглеждащия го.
През 2008 г. прасето е обявено за животно на годината в Китай, защото "илюстрира нагледно духа да не се отказваш". Хаштагът в Вейбо "Силната свиня умря" е събрал близо 300 милиона гледания до средата на деня в четвъртък. Потребителите на Вейбо го приветстваха като "най-известното прасе в историята". „Това наистина е силно животно не само с оцеляването при земетресението, но и с 13-те години живот след това“, се казва в една от добилите популярност публикации в социалната мрежа.



Токът за бита още година с фиксирана цена

автор:Дума

visibility 338

/ брой: 74

Общински проекти за 1,9 млрд. лв. са одобрени от МРРБ

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 74

Домакинствата заплашени от "водна бедност"

автор:Дума

visibility 337

/ брой: 74

ОМВ търси партньор за проучване за нефт и газ в Черно море

автор:Дума

visibility 338

/ брой: 74

Словакия отхвърля мигрантския пакт

автор:Дума

visibility 392

/ брой: 74

Сърбия осъди решение на ПАСЕ за Косово

автор:Дума

visibility 366

/ брой: 74

Байдън е годен за президент

автор:Дума

visibility 357

/ брой: 74

Накратко

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 74

Терористичен атентат

автор:Александър Симов

visibility 409

/ брой: 74

За аматьорщината в киното

visibility 335

/ брой: 74

Г-н Президент, сменете Главчев, не преговаряйте с мафията!

автор:Дума

visibility 340

/ брой: 74

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ