18 Юли 2025петък05:25 ч.

Кайо реди седма изложба в "Арт 36"

/ брой: 209

автор:Дума

visibility 2266

Изложба на Никола Георгиев-Кайо, озаглавена "Нощ и ден", ще бъде открита на 13 септември от 18.30 ч. в галерия "Арт 36" (ул. "Славянска" 40).                   
Е, сега нека каже някой, че му липсват първите седем... изложби. Никой не може да оспори факта, че Кайо вече има седем самостоятелни изложби в творческата си биография. Тази може да се види до 30 септември, а творбата, дала име на сбирката "Ден и нощ", по интересен начин се модифицира в пространството и променя гледната точка към света, следвайки полюсните преживявания на автора, посочват от галерията. 
Картините с приказни сюжети са запазена марка на художника. Но сега той е още по-зрял. Колоритът в произведенията му от слънчево искрящ преминава понякога в мрачен - както денят се редува с нощ, а радостта с болка. Кайо обаче е оптимист. Повече в изкуството, отколкото във всекидневието. Притчите, които разказва, често са изпълнени с тъга и изстрадана "на свой гръб" житейска философия.
 


 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ