16 Юли 2025сряда17:30 ч.

Последици от наводнението в словенския град Коменда. Според премиера Роберт Голоб това е най-голямото бедствие, сполетяло страната от десетилетие, Снимки БТА

Катастрофални наводнения и свлачища в Словения

/ брой: 151

автор:Дума

visibility 2414

Словения се възстановява от катастрофални наводнения, засегнали 2/3 от територията й. Особено тежко е положението край река Мур, където са се скъсали диги. Повишен е рискът от свлачищата в планините. Евакуирани са няколкостотин души в граничещите с Австрия области. Открити са телата на четири жертви, десетки се смятат за изчезнали.

Правителството в Любляна поиска багери и инженерни екипи от ЕК, а от НАТО - тежкотоварни военни хеликоптери и 200 войници.

Българското МВнР обяви, че страната е готова да помогне на Словения. 

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 309

/ брой: 129

Епични провали

visibility 311

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ