27 Юли 2025неделя08:26 ч.

Камала Харис: Успяхме, Джо! Предстои ни много работа. Да се захващаме

автор:Дума

visibility 860

Камала Харис публикува в социалните мрежи едно от първите поздравления към своя колега - Джо Байдън, за победата им на президентските избори в САЩ.

Харис бе лаконична в разговора си с избраника на Демократическата партия, като каза просто: „Успяхме, Джо! Ти ще си следващият президент на Съединените щати“.

 "Тези избори са за нещо много повече от Джо Байдън или мен. Става въпрос за душата на Америка и готовността ни да се борим за нея. Предстои ни много работа. Да се захващаме", написа Харис в Туитър.

56-годишната Харис междувременно пише собствената си история, превръщайки се в първата цветнокожа жена, заемаща поста на вицепрезидент в Белия дом.

Сенаторът от Калифорния изигра важна роля в предизборната кампания, превръщайки се в разпален защитник на правата на цветнокожите.

Критиците ѝ от друга страна смятат, че ще се превърне в прекалено голям фактор във вземането на управленските решения в президентската администрация на Байдън.

Предстои все пак резултатите от изборите да бъдат обявени официално, като за целта продължават да се броят бюлетините в още няколко щата, а щабът на Доналд Тръмп недвусмислено заяви, че ще отнесе въпроса до съда, за да се провери легитимността на целия изборен процес.

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 9749

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 10215

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 9953

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 10185

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 10112

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 9545

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 9833

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 10157

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 9957

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 9559

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 11523

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ