18 Май 2024събота11:08 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Какво получават безработните в някои европейски страни?

/ брой: 46

автор:Дума

visibility 55

Френското икономическо издание "Шаланж" е направило изследване колко и при какви условия някои европейски страни обезщетяват гражданите си при безработица.
Таванът на помощите при безработица във Франция е 6161 евро на месец. Френските власти изплащат обезщетения при безработица от 4 месеца до 2 години (до три години при уволнение на служители на възраст над 50 години).
В Германия таванът е 2215 евро в западната част на страната и 1940 евро - в източната. Страната подкрепя финансово безработните си от 6 до 24 месеца.
Безработните в Обединеното кралство могат да разчитат само на 381 евро месечно в продължение най-много на половин година.
В Италия обезщетенията за безработица зависят в коя област са се трудили хората, останали без постоянно препитание. Срокът на изплащане е 240 дни или 360 при възраст над 50 години. Месечният максимум на помощите е 931 евро за получавалите заплата до 2014 евро месечно. Ако безработният е получавал над тази заплата, то помощите му са 1119 евро.
В Испания безработните могат да разчитат на държавната хазна от 4 месеца до 2 години при максимален размер от 1397 евро.
В Дания безработните получават обезщетения максимум две години, а сумата е около 2295 евро.
Белгия предлага най-изгодните условия за компенсации при безработица, които са 65 на сто от последната заплата през първите три месеца, а след това сумата е равна на 60 на сто от получаваното трудово възнаграждение. Като цяло помощите не могат да превишават 1541 евро.
В Австрия безработните получават помощи от 3 до 38 месеца с максимален размер от 144,75 евро на ден.
В Швейцария обезщетенията при безработица зависят от възрастта и срока на внасяне на осигуровки и могат да се получават от 200 до 520 дни при максимален размер от 6986 евро.

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 603

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 552

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 573

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 659

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 583

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 491

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ