05 Юни 2025четвъртък11:54 ч.

Няколко думи

Какво още?

/ брой: 24

автор:Ивелин Николов

visibility 4158

Нямаше го седмици наред. Докато държавата се тресеше от скандал след скандал. Беше се покрил като мишок. За да не даде смислен отговор какво се случва. За да не се оправдава.

Бившият изпълнител на кални поръчки на СИК, а днес - министър-председател на България (за всеобщ срам), не обича да дава отговори, не обича да му казват истината в очите.

Но вчера изпълзя набързо от дупката си. И започна да вие и цвърчи. Като нахапан плъх. Яд го е и в нервниченето си е дори циничен. Яд го е, че (дори и да си има Гешев) няма как да върти бухалката като през 1995-а, няма как да вози до Витоша вързани жертви в багажника като през 1996-а.

А онзи военен - президентът, си позволява да говори истината. И не го е страх от Мутрата. И казва, че царят е гол, че държавата е съсипана, а хората са в пропастта. Че честните и достойните трябва да се обединят срещу мафията, че...

Че какво още? Дано президентът осъзнава, че от днес не може да спре дотук. Свободните българи му вярват. Но от вчера той е и символ на надеждата им за измитане на всички видове боклуци и хрантутници. И няма да се оставят да ги излъже.

А плъхът-премиер и дебелите му съдружници ще дрънкат окови, ще размахват плашила, ще цвърчат и вият. Защото виждат края си.

България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 100

Иван Иванов оглави Държавната агенция за бежанците

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 100

Борбата с насилието е водещ приоритет за кабинета

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 81

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 84

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ