21 Февруари 2026събота20:24 ч.

Кабинетът сменя и директора на „Електронно управление“

автор:Дума

visibility 358

В дневния ред на днешното заседание на МС е предвидено освобождаването на ръководителя на Държавна агенция „Електронно управление“ Атанас Темелков. Това ще е поредната рокада на новото управление.

Темелков е назначение на кабинета „Борисов 3“. Възпитаникът на Военната академия „Георги Стойков Раковски“ беше определен за председател с решение на бившите управляващи на 28 декември 2017 г. и започна да изпълнява ръководните си функции в ДАЕУ от 15 януари следващата година. Все още не е ясно кой ще заеме поста му.

„Електронно Управление“  е част от институциите, които са натоварени с това да сертифицират машините за гласуване на предстоящите парламентарни избори на 11 юли.

Държавна агенция „Електронно управление” има функции по издаване, налагане и контрол на политики, правила и добри практики в областта на електронното управление, стратегическо планиране и инициативи, бюджетно програмиране и контрол, координация на секторни политики. Агенцията поддържа също така централизирани регистри за нуждите на електронното управление, държавен частен облак и комуникационната мрежа на държавната администрация.

В дневния ред на правителственото заседание е включено и определянето на нов размер на социалната пенсия за старост. Предвижда се увеличение  с 5%, което означава, че от 141,63 лева тя ще стане 148,71 лева от 1 юли.

Промяната ще доведе до увеличение на пенсиите, които не са свързани с трудова дейност, тъй като по закон техният размер се определя от социалната за старост. Това са пенсиите за военна и гражданска инвалидност, социалната за инвалидност и персоналната.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4192

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3606

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3905

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2610

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4387

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4218

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4097

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4547

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3225

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ