10 Юли 2026петък22:34 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Кабинетът отпуска 55 млн. лева за нов самолет

автор:Дума

visibility 953

Средствата в размер до 55 милиона лева ще бъдат отделени за нов правителствен самолет, реши на днешното си заседание на Министерския съвет. Одобрен е и проект на договор като основа за водене на преговори за доставката от страна на Авиоотгряд 28.

Припомняме че решение да се закупи нов официален държавен самолет бе взето след като на 15 ноември 2019 г. малкият правителствен самолет "Фалкон" имаше технически проблеми, докато на борда са били премиерът Бойко Борисов и делегацията, с която той бе в Солун. Навигационната система на самолета, който е вече 20-годишен, е изключила при захода за кацане към летище "София" и пилотите приземиха самолета на ръчен режим.

От 2010 година досега с „Фалкона“ имаше няколко инцидента.

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 998

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 939

Гърция намалява цените на горивата през лятото

автор:Дума

visibility 1049

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ