26 Април 2025събота16:03 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Изненадващо смешно

/ брой: 36

автор:Чавдар Найденов

visibility 3513

Чавдар НАЙДЕНОВ


Байдън реши да подготви обявяването на кандидатурата си за втори мандат с демонстрация на смелост. Той показа, че не го е страх от Путин, като осъществи "изненадващо" посещение в Киев. Което не е могло да стане без получаването на гаранция от Путин, че няма да обстрелва града. 

И без дълбока американска вяра в неговата честност... 

Смешно е, но друг извод едва ли е възможен. 

Изобщо, графикът на почти всекидневните влакови екскурзии на всички натовски храбреци "Лвов - Киев" е доста наситен и няма как да не се съгласува с няколко ведомства в Русия... Но в случая с американския Цезар мерките са такива, че домакините едвам издържат на толкова щастие. 

Когато Клинтън ни посети в края на 1999-а, широкият център на София осъмна окупиран. В небето кръжеха самолети и хеликоптери. Кола не се допускаше на километри от местата, където щеше да стъпи кракът Му. Сложиха снайпери по горните етажи на пл. "Свети Ал. Невски" и забраниха да се отварят прозорци. Изпразниха от мебели, съдраха тапетите на хотел "Балкан" (партизанско име "Зографски", после "Шератон", сега не знам) и ги замениха с нови тапети и други мебели. Самолет докара лимузината Му, кораб стовари в Бургас походната Му болница с компактна бутикова реанимация. Т.е. изненадите бяха изключени.  

Тем паче мога да си представя каква гледка е била по трасето на Байдън. Птичките са заемали поза "мирно" във въздуха. Но още по-важно, още по-надеждно - получена е била офицерската дума на този, на когото демонстративно точат ножа, че няма да пуца.

Почвам да разбирам защо след Студената война тия тръгнаха на Изток. Май си мислят, че пак си имат работа с благородни диваци, които по стара национална традиция могат да излъжат и след това да изколят.

Фейсбук

Огромна дупка зейна на "Цариградско шосе" в София

автор:Дума

visibility 119

Светла събота

автор:Дума

visibility 82

Държавата дава над 2,5 млрд. лв. за саниране

автор:Дума

visibility 11670

/ брой: 75

Купуваме 35 влака с европари за енергийно бедните

автор:Дума

visibility 4914

/ брой: 75

"Софийска вода" спира хартиените фактури

автор:Дума

visibility 10648

/ брой: 75

Световният елит се поклони пред папа Франциск

автор:Дума

visibility 101

Белият дом: Зеленски се движи в грешната посока

автор:Дума

visibility 12037

/ брой: 75

12 щата съдят Тръмп заради митата

автор:Дума

visibility 8526

/ брой: 75

Арестът на Додик осуетен от полиция

автор:Дума

visibility 15040

/ брой: 75

Птеродактилите на десницата

автор:Александър Симов

visibility 15022

/ брой: 75

Отиде си легендата Даниела Кънева

автор:Дума

visibility 14904

/ брой: 75

Училището не е църква. Но е храм, нали?

visibility 14920

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ