01 Ноември 2025събота12:22 ч.

Истории от живота, сцената и екрана

Другите и публиката - тези две неща те правят актьор, правят те Аз. И определят големината на буквите ти, изповядва Павел Поппандов в биографичната си книга

/ брой: 97

автор:Вилиана Семерджиева

visibility 3344

Спомените на един от най-обичаните български актьори са събрани в книга. "Значи съм живял. Автобиография" е изповедта на Павел Поппандов пред публиката и излиза с логото на издателство "Милениум".

Изиграл знакови роли в емблематични филми, театрални постановки и спечелил усмивките на хиляди български сърца с участието си в телевизионното предаване Клуб "НЛО", Павел Поппандов споделя своя опит и незабравими случки от снимачната площадка, както и извън нея.

Книгата е посветена на всички хора, с които Павел Поппандов се среща по време на личния си и професионален път - на много стойностни български актьори, актриси, режисьори и сценаристи, драматурзи, художници, композитори, оператори. Хора, които наистина са били ярки таланти, творци със свой собствен четлив почерк, които лека-полека потъват в забрава.

В изданието читателите ще може да прочетат за детството на актьора, неговите юношески години, да се докоснат до личността на младежа, който влиза първо в казармата, а след това във ВИТИЗ, както и за приключенията на младия студент по актьорско майсторство, превърнал се в едно от знаковите лица от сцената и големия екран за поколения българи. Ще научат любопитни истории от снимачната площадка на "Оркестър без име", "Васко да Гама от село Рупча", "13-ата годеница на принца" и други прекрасни филми или театрални постановки, на които публиката продължава да се наслаждава.

Всички случки и срещи в изданието са придружени от богат снимков материал от личния архив на Павел Поппандов и показват него, колегите и приятелите му в естествената им светлина, извън сцената и прожекторите. Между страниците читателите ще открият и уникален QR код, който ще ги отведе до специално документално видео, показващо процеса по създаване на книгата.

Книгата разсмива и умилява за отминалите дни, но в същото време провокира много размисъл за българската култура и обществото, в което живеем. Равносметката, която актьорът прави накрая, е и заглавието на книгата - "Значи съм живял". А самият той в началото споделя колко важни са другите, за да живееш, казвайки: "Другите и публиката - тези две неща те правят актьор, правят те Аз. И определят големината на буквите ти."

Премиерата на мемоарното четиво ще се състои на 30 май от 16 ч. в мраморното фоайе на НДК и ще бъде част от културния събитиен календар на Пролетния базар на книгата. - https://youtu.be/UkMC2LtgBYA

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 1483

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 1456

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 1545

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 1431

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 1598

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 1712

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 1665

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 1541

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 1514

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 2532

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 6204

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 3280

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ