09 Март 2026понеделник15:24 ч.

Иран избра нов върховен лидер, не казва още името му

/ брой: 43

автор:Дума

visibility 149

Иранският духовен орган избра нов върховен лидер на страната, името му ще бъде посочено по-късно, съобщиха ирански медии. Член на Експертното събрание намекна, че е спечелил синът на убития Хаменей - Моджтаба.
От началото на операцията на Израел и САЩ срещу Иран са поразени над 200 техни обекта, гласи изявление на иранския Корпус на гвардейците на Ислямската революция (КГИР). „Въоръжените сили на Иран са способни да издържат поне шест месеца интензивна война при сегашното темпо на операциите“, заяви говорителят му Али Мохамад Наини.
В неделя сутринта сирени за въздушна тревога прозвучаха в Северен и Южен Израел заради приближаващи ракети от Иран. ПВО на Израел реагира на поне две вълни от ирански ракети, не се съобщава за пострадали и за нанесени материални щети. Иран е атакувал и петролната рафинерия в град Хайфа. Ракетни атаки отнеха живота на поне 10 души в Израел от началото на войната срещу Иран на 28 февруари.
Техеран извърши в неделя атаки с ракети и дронове срещу Обединените арабски емирства, Саудитска Арабия, която е унищожила 14 дрона, някои от които източно от столицата Рияд, срещу пристанището на Салман в Бахрейн, където е избухнал пожар, както и срещу столицата му Манама, където е бил ранен един човек.
Иранският президент Масуд Пезешкиан предизвика остра реакция на твърдолинейните сили в страната с извинението си от събота към съседните държави за иранските атаки. "Извинение се прави, когато е допусната грешка... Но ние не сме допуснали грешка“, написа в мрежата Екс консервативният депутат Джалал Рашиди Кучи. Депутатът Мохамад Манан Раиси също в Екс призова Пезешкиан „незабавно да се извини на народа за това унизително отношение“.

В края на март държавата може да блокира

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 43

Парламентът заседава извънредно за горивата

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 43

Приходната агенция с нов директор

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 43

БВП нарасна с 3,1% през 2025 г.

автор:Дума

visibility 430

/ брой: 43

Словакия блокира военния заем за Киев

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 43

Китай е котва на стабилността

visibility 477

/ брой: 43

Доналд Тръмп преговаря с Куба

автор:Дума

visibility 476

/ брой: 43

Страшно дежа вю

автор:Александър Симов

visibility 449

/ брой: 43

Петилетка

visibility 386

/ брой: 43

Заплатите стават явни

visibility 420

/ брой: 43

Не на барута, да на знанието!

автор:Велиана Христова

visibility 543

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ