17 Май 2024петък11:24 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Интуицията е важна в 90% от случаите

/ брой: 267

автор:Дума

visibility 33

Ново проучване показа, че когато трябва да избират между две възможности, разчитайки само на инстинкта си, участниците вземали правилното решение в 90% от случаите. Проф. Мариус Ъшър и екипът му от Университета в Тел Авив съобщиха, че откритието им показва, че интуицията е изненадващо силно и точно средство.
"Хората имат забележителна способност да интегрират ценности, когато правят това интуитивно, което ни кара да мислим, че мозъкът има система, специализирана в оценката", допълни ученият.
За целите на изследването участниците гледали на компютърен екран поредица от бързо сменящи се двойки числа. Появяващите се от дясната страна на екрана и от лявата били смятани за една група. Участниците в експеримента трябвало да избират коя от двете групи числа има най-високата средна стойност. Тъй като числата се сменяли бързо - между две и четири двойки на секунда - участниците не можели да ги запомнят или да направят математически изчисления. За да определят най-високата средна стойност, и двете групи трябвало да разчитат на интуитивната аритметика.
Точността им нараствала с увеличаването на данните. Когато им били показани шест двойки числа, участниците правели точен избор в 65% от случаите. Но при 24 двойки числа той нараснал до 90 на сто.

По-високи пенсии и вдовишки надбавки

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 91

Кой плаща билбордовете на Григорова и Манолова?

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 91

Държава се управлява с мисъл за хората

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 91

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 2

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ