29 Март 2024петък09:28 ч.

Инцидент прекрати мача ЦСКА - Ред Бул Залцбург 1:2

visibility 77

Контролата между РБ Залцбург и ЦСКА бе прекратена десет минути преди края при резултат 2:1 в полза на австрийския шампион. Причина за това стана инцидент с човек от публиката, който падна от трибуната около скамейката на "червените" двайсетина минути преди края. Австрийският запалянко е загубил съзнание, което е довело и до падането му. Лекарите на двата тима започнаха да му оказват първа помощ до идването на медицински хеликоптер, а след десетина минути съдията реши да прекрати контролата.
Иначе новото попълнение Станислав Шопов (28) откри , а Симич (37) эизравни. Жуниор Адаму (52) осъществи пълен обрат в развитието на спаринга.
Наставникът на "червените" Саша Илич имаше много проблеми с контузени състезатели, заради което заложи на любопитна 11-ка. Като централни защитници стартираха Юга и Петров, а на левия бек игра Минков. Атаката поведе Калоян Кръстев.
РБ Залцбург пък бе без националните си състезатели, залагайки на 9 футболисти, които са на 20-21 години.
През първите двайсетина минути играта бе равностойна, а ударите по посока на двете врати липсваха. В 23-ата минута Ред Бул осъществи добра комбинация, която завърши с прострелно центриране отляво. Петров, с риск да си отбележи автогол, го изчисти пред нападател на австрийците който дебнеше зад него.
Така се стигна до 28-ата минута, в която "червените" откриха. Те получиха право да изпълнят фал, Шопов центрарира опасно, никой от двата отбора не успя да играе с топката и тя влетя в мрежата на Ред Бул.
Малко по-късно Жеферсон напусна принудително терена, тъй като получи разтежение, а на негово място влезе Йоан Бауренски.
В 37-ата минута австрийският шампион изравни. Бернардо отклони центриране от корнер с глава към Симич, който от метър също с глава вкара за 1:1.
Само 180 секунди по-късно Залцбург можеше да осъществи пълен обрат, но брилянтна намеса на Бусато, който отрази шут на останалия срещу него Овусу, предотврати попадението. В 43-ата минута Форсон стреля след пробив в наказателното поле на българския тим, но Бусато улови. В ответната атака ЦСКА спечели корнер. Футболистите на Илич разиграха късо, последва центриране, а след това и разбъркване в наказателното поле на австрийците. Топката стигна до Вион, който отправи тежък удар от 16 м, но нацели тялото на противников състезател.
На полувремето "червените" извършиха две промени - на местата на Туфегджич и Гарсес влязоха Варела и Баи. След само четири минути игра Илич трябваше да извърши още една принудителна смяна. Морено замени контузения Вион.
Ред Бул направи пълен обрат в 52-ата минута, в която Адаму изпревари Бусато след центриране по земя отдясно и вкара за 2:1.
В 56-ата минута изстрел на Кръстев профуча покрай вратата. Две минути по-късно Фернандо преодоля защитник в "червено", а после и Бусато, след което падна на земята и поиска дузпа, претендирайки, че стражът на ЦСКА го е съборил, но реферът остана безмълвен.
В 65-ата минута две фантастични намеси на Бусато не позволиха топката да попадне за трети път в мрежата му. Първо стражът отрази удар с глава от 3-4 м, а след това и добавка от метър и половина.
В 70-ата минута играта бе спряна заради инцидент около резервната скамейка на ЦСКА - София. Лекарите започнаха да оказват първа помощ на човек от публиката. Малко по-късно съдията и двата щаба решиха срещата да бъде прекратена.
РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ - ЦСКА 1:1
0:1 Станислав Шопов (28)
1:1 Симич (37)
2:1 Адаму (52)