20 Февруари 2026петък08:35 ч.

Акценти

Интересувай се от религия, Иванчева!

/ брой: 125

автор:Константин Иванов

visibility 3887

Няма ли си срама тая Десислава Иванчева, бившата кметица на столичния "Младост". Вместо да оцени благородния жест на съответните органи, които този път я доведоха пред Специализирания наказателен съд, без да я оковават с белезници, тръгнала да иска да променят мярката й за неотклонение от задържане под стража в домашен арест. 
Да прощава екскметицата, но предполагаемото престъпление, в което я обвиняват, е несравнимо по-тежко от доказаното отцеубийство, извършено преди две години от Любомир Ечев от село Живково. Съвсем нормално е този Любомир да изчака в домашна обстановка още някоя и друга година да тръгне делото му. И докато чака, за да не скучае и бездейства, като бивш стругар, си измайсторил пушки, пищови, ножове. Така де, няма да си губи професионалната  квалификация. Доказателство, за безобидността на тези му занимания е, че не е употребил наличното огнестрелно оръжие срещу свой комшия, свидетелствал срещу него на процеса, а го е халосал по главата с някакво подръчно желязо. И освен това се занимавал с художествена самодейност: заканвал се на свидетелите с картини по стените на къщата си.
Е, стегнала се душицата на Любчо, та изчезнал от къщата си, поразходил се сред природата за седмица време, накрая някакви дечица сигнализирали, та от полицията го прибрали. То не че преди това много са го притеснявали с контрола, както се говори сред наплашените му съселяни. Само че полицията им натрила носовете на тези селски многознайковци: "Не искаме да коментираме методите си на охрана на арестанти под домашен арест", отсекли от районното.
А тази Иванчева, вместо да е благодарна, че този път са й свалили белезниците, вместо да й оковат и краката, тръгнала да омилостивява правосъдието с довода, че е започнала инвитро процедури, преди да бъде задържана на 17 април и щял да се провали опитът й да забременее по този начин. Пък и адвокатът й Марковски нещо ломоти, че имало данни  за тумор в главата на Иванчева.
Не ни е работа да се месим на Иванчева и Марковски, но да им подскажем да попрочетат основанията, с които Старозагорският окръжен съд е постановил тези дни предсрочното освобождаване на бизнесмена Георги Сапунджиев, който през 2014 г уби шестгодишно дете на пешеходна пътека в Стара Загора. Сред мотивите на съда особено силно впечатление прави един: "САПУНДЖИЕВ ВЕЧЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ РЕЛИГИЯ". И три чуденки да сложим не можем да изразим удивлението си, не, възхищението си от този довод, който без никакво съмнение, отваря нова страница в юрисдикцията и юриспруденцията в планетарен мащаб.
Учи се, Иванчева, учи се, веднага започвай да се интересуваш от религия.


 

Вицепремиер с арест за алкохол и дрога

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Обновлението в БСП ще бъде видимо

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Нашата цел е изграждането на истинска социална държава

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 0

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 0

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 0

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ