16 Юли 2025сряда16:14 ч.

Импресии от рисунката до скулптурата

/ брой: 262

автор:Надежда Ушева

visibility 3812

Творческите търсения през последната година на Момчил Мирчев може да проследите в новата му изложба "Импресии от рисунка до скулптура". Тя е подредена до 24 ноември в столичната галерия "Натали" (ул. "Гурко" 38).
С изложбата си художникът разкрива друга част от себе си - непознати досега търсения в портрета, експресивни решения на женското тяло и проекти с многообразни изразни средства.
Авторът ни среща с изяществото на женската фигура и нейното превъплъщение в експресията на метала. Бронзът дава богати възможности на Момчил Мирчев и той го използва съвършено в пресъздаването на сложни движения. Борави с деликатен детайл и колорит в рисунките и скулптурите. Мирчев се доказва с многото си самостоятелни експозиции и участия в симпозиуми у нас и в чужбина.
Мирчев е завършил специалност скулптура в Националната художествена академия. Преподавател е в НУИИ "Илия Петров". Той е редовен участник в национални и международни скулптурни изложби, конкурси и симпозиуми. Художникът работи в широк диапазон от малка пластика до монументална скулптура. Мирчев е носител на голямата награда на галерия "Натали" за 2010 г.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 309

/ брой: 129

Епични провали

visibility 311

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ